bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 20.05.2019 | Vārda dienas: Salvis, Selva, Venta
LatviaLatvija

ES iedzīvotāji uzskata, ka vairākās jomās nepieciešama lielāka ES iesaiste

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUSaskaņā ar Eiropas Parlamenta (EP) Eirobarometra aptauju, publicētu astoņus mēnešus pirms Eiropas vēlēšanām, Eiropas Savienības (ES) iedzīvotāji uzskata, ka vairākās jomās nepieciešama lielāka ES iesaiste. Prioritātes – terorisma draudi, bezdarbs un apkārtējās vides aizsardzība.

Pilsoņi sagaida aktīvāku ES rīcību

Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota norāda, ka aptaujas dalībniekiem tika jautāts, vai 15 dotajās jomās – no ekonomikas politikas un migrācijas līdz dzimumu līdztiesībai, ir nepieciešama lielāka vai mazāka ES iesaiste problēmu risināšanā. Vairākums respondentu (vairāk nekā 50%) noteikti atbildēja, ka sagaida no ES lielāku iesaistīšanos vairākās jomās.

Cīņa ar terorismu, bezdarba problēmu risināšana, apkārtējās vides aizsardzība – trīs jomas, kurās vismaz trīs ceturtdaļas aptaujāto respondentu sagaida ES aktīvāku rīcību nākotnē.

ES darbība: izmaiņas iedzīvotāju skatījumā par prioritātēm

Attiecībā uz galvenajām prioritātēm: terorisms, migrācija un bezdarbs, vēl arvien vairākums eiropiešu uzskata, ka Eiropas Savienība dara nepietiekami šajos jautājumos. Vienlaicīgi kopumā apmierinātība ar ES darbību pieaug, informē Znotiņa-Znota.

• Cīņa ar terorismu: 32% respondentu uzskata, ka ES rīcība ir pietiekama, rādītājs pieaug no 2016. gada aprīļa, kad apmierināti bija 23% aptaujāto,

57% uzskata, ka ES rīcība ir nepietiekama (2016.gada aprīlis – 69%);

• Bezdarbs – 29% uzskata, ka ES rīcība ir pietiekama (2016.gada aprīlis – 23%),

59% uzskata, ka ES rīcība ir nepietiekama (69% – 2016.gada aprīlī).

• Migrācija – 26% aptaujas dalībnieku uzskata, ka ES rīcība ir pietiekama

(2016.gada aprīlis – 19%),

58% uzskata, ka ES rīcība ir nepietiekama (66%– 2016.gada aprīlī);

Attiecībā uz parējām jomām: dzimumu līdztiesība, energoapgāde, rūpniecības politika un lauksaimniecība, eiropiešu skaits, kas uzskata, ka Eiropas Savienība dara pietiekami, ir lielāks nekā to, kuri uzskata, ka ES dara nepietiekami, secina Parlamentā.

Aptaujas rezultāti ievērojami atšķiras katrā dalībvalstī. Attiecībā uz cīņu ar bezdarbu 27% čehu respondentu uzskata, ka ES rīcība ir nepietiekama, tikmēr šādu viedokli atbalsta 92% grieķu respondentu.

EP atzīmē, ka Latvijā lielākā daļa iedzīvotāju vēl joprojām uzskata, ka vairākās jomās Eiropas Savienības rīcība ir nepietiekama. Aptuveni seši no desmit respondentiem Latvijā uzskata, ka ES nedara pietekami daudz šādās jomās: veselība un sociālā drošība (63%), bezdarba apkarošana (61%), cīņa pret krāpšanos nodokļu jomā (60%). Aptuveni viens no diviem aptaujas dalībniekiem uzskata, ka ES rīcība ir nepietiekama lauksaimniecības jomā (52%), migrācijas problēmu risināšanā (48%) un cīņā ar terorismu (48%).

Latvijas iedzīvotāji sagaida, ka ES aktīvāk iesaistīsies problēmu risināšanā un darīs vairāk nekā šobrīd šādās jomās: veselība un sociālās drošība (76%), cīņa pret krāpšanos nodokļu jomā (75%), bezdarba apkarošana (72%), cīņa ar terorismu (70%).

Salīdzinot ar 2016. gadu, Latvijas iedzīvotāju sagaida no ES vēl lielāku rīcību jomās:

• energoapgāde un energodrošība – 53% (41% – 2016.gads);

• dzimumu līdztiesība – 37% ( 28% – 2016.gads);

• apkārtējās vides aizsardzība – 59% (50% – 2016.gads).

Lai gan lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju joprojām uzskata, ka ES rīcība ir nepietiekama, kopīgais respondentu skaits, kuri atbalsta šādu viedokli, ir samazinājies salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu aptaujām.

Aptaujā Latvijā gūtie rezultāti liecina, ka ES paveikto pēdējo gadu laikā visvairāk novērtē vīrieši, jauni cilvēki vecumā no 15 lūdz 24 gadu vecumam un studenti.

ES valstīm ciešāk jāsadarbojas ārpolitikas jautājumos

Noteikts eiropiešu vairākums vēlas, lai ES dalībvalstis vairāk sadarbojas un rīkojas saskaņoti starptautiskajā arēnā. Aptuveni septiņi no desmit aptaujas dalībniekiem uzskata, ka ES dalībvalstu ciešā sadarbība ir atbilstoša rīcībā atbildē uz Krievijas (71%) un Ķīnas(71%) pieaugošo ietekmi, arābu pasaules nestabilitāti (71%) un Donalda Trampa prezidentūru ASV (68%).

*Eirobarometra aptaujas rezultāti publicēti 18.septembrī, astoņus mēnešus pirms Eiropas vēlēšanām, un tie ir seko Eirobarometra pirmajam izdevumam, publicētam 2018.gada maijā un Eiropas Parlamenta aptaujai, veiktajai 2018.gada aprīlī.


Pievienot komentāru

Privatizācijas aģentūra: Rodas bažas, kādēļ LDz vispār spekulē ar kaut kādu privatizāciju

«No Latvijas dzelzceļa priekšsēdētaja Edvīna Bērziņa puses dzirdams daudz spekulāciju un nekorektu izteikumu, piesaucot vārdu «privatizācija». Savā korporatīvajā konfliktā viņš cenšas novērst uzmanību no sarunas par to, kā veidojas uzņēmuma valdes attiecības ar akcionāriem,» BNN intervijā savu viedokli pauž Privatizācijas aģentūras valdes priekšsēdētājs Vladimirs Loginovs.

Nedēļa Lietuvā: Valdošie pārkāpj konstitūciju, ES atklāj konkurences pārkāpumus, Krievijas sliktā nafta

Aizvadītajā nedēļā tiesa Lietuvā secinājusi, ka valdošā partija pārkāpj konstitūciju, izmeklējot medijus, bet Briselē konstatēta Lietuvas tirgus ietekmēšana. Politikā premjerministrs izturējis neuzticības balsojumu.

BNN nedēļas apkopojums: Vēl «garāka» ekonomikas ēna. Kalnmeiers zem lupas

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pelēkā zona, Neizpratne, Atbilstība, Cīņa par prezidentu, Revīzija, NoplūdeKrāpniecība un Tiesvedības izdevumi.

Populārākie vārdi – Eduards un Emīlija

PMLP Iedzīvotāju reģistra statistikas dati liecina, ka no kalendārā iekļautajiem personvārdiem nedēļā no 20. līdz 26.maijam vispopulārākais vārds ir Eduards, savukārt no sieviešu vārdiem – Emīlija.

Liepājas ostā nakts reidā atklāj teju 19 tonnas nereģistrētas nozvejas

Valsts vides dienesta Zvejas kontroles departamenta inspektori naktī no 16. uz 17.maiju, veicot zvejas kuģa pārbaudi Liepājas ostā, atklāja teju 19 tonnas nereģistrētas nozvejas.

Igauņu lidsabiedrībai Nordica divu miljonu zaudējumi gadā

Igaunijas valsts lidsabiedrība Nordica 2018.gadā strādājusi ar zaudējumiem 2,3 miljonu eiro apmērā, tā liecina uzņēmuma finanšu rezultāti.

Satversmes tiesa ļauj Rīgas domei pilsētas vēsturiskajā centrā ierobežot «spēļu elles»

Rīgas domes lēmums atteikt SIA Alfor atvērt spēļu zāli Brīvības ielā, Rīgā, atbilst Satversmes normām. Spriedums ir galīgs un nepārsūdzams, tas stāsies spēkā tā publicēšanas dienā.

No Ušakova piedzen 1 000 eiro par labu Ķirsim

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa ir noraidījusi atstādinātā Rīgas mēra Nila Ušakova prasību pret Rīgas domes deputātu Vilni Ķirsi par viņa paustajiem izteikumiem, kas, Ušakova ieskatā, bija goda un cieņu aizskaroši.

Ventas Balss redaktore sodīta par nepatiesu ziņu izplatīšanu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atzinusi Ventas Balss redaktori Gundegu Mertenu vainīgu par nepatiesu ziņu izplatīšanu.

Bezmaksas sabiedriskais transports reģionos un dzelzceļš «kā mugurkauls» – sabiedriskā transporta koncepcija nākamajiem gadiem

Komerciālo maršrutu ieviešana, dzelzceļš kā sabiedriskā transporta sistēmas mugurkauls un bezmaksas sabiedriskais transports reģionos – to paredz ATD un SM izstrādātā sabiedriskā transporta nākotnes koncepcija no 2021. līdz 2030.gadam.

ASV apžēloto trauksmes cēlēju Meningu nosūta atpakaļ cietumā

Tiesa Amerikas Savienotajās Valstīs nosūtījusi atpakaļ cietumā Čelsiju Meningu, kura savulaik nopludinājusi valsts noslēpumus publicēšanai vietnē Wikileaks, bet no ieslodzījuma atbrīvota ar ASV eksprezidenta Baraka Obamas lēmumu.

Viedoklis: VK revīzijā Rīgā atklātais izgaismo arī Ventspils problēmas

Rīgas dome pēdējos gados caur dažādām biedrībām un nodibinājumiem izšķērdējusi 20 miljonus. Dažādas par pašvaldības un to kapitālsabiedrību līdzekļiem «barotas» biedrības nav svešas arī Ventspilij un tās saimniekam.

Starptautiskā policijas operācijā noķer GozNym kiberzagļu grupējumu

Mēģinājuši no vairāk nekā 41 000 upuru banku kontiem izzagt ap 100 miljoniem ASV dolāru – aizdomās par šādu noziegumu Eiropas valstu un Amerikas Savienoto Valstu policijas dienesti notvēruši kibernoziedznieku grupējumu GozNym.

Bordāns rosina vērtēt Kalnmeiera atbilstību ģenerālprokurora amatam

Tieslietu ministrija ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera darbībā konstatējusi pazīmes, kas liecina, ka Kalnmeiers neatbilst Prokuratūras likumā minētajam amatam izvirzītajai nevainojamas reputācijas prasībai.

ACEA: Latvija starp 12 Eiropas valstīm ar jaunu auto reģistrācijas kāpumu

Latvijā šā gada janvārī – aprīlī jaunu vieglo automašīnu reģistrācija salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieaugusi par 8,1%, tai esot starp 12 Eiropas valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums.

Polijā bargāki sodi par pedofiliju pēc katoļu baznīcas skandāliem

Polija ir paaugstinājusi sodus par bērnu seksuālu izmantošanu līdz 30 gadiem cietumā pēc tam, kad katoļticīgajā valstī bērnu izmantošanas skandālu pastiprinājusi dokumentālā filma par pedofiliju dievnamos.

Prognoze: 15 gadu laikā Nacionālā akustiskā koncertzāle atgūtu ieguldīto un nopelnītu vēl 17,6 miljonus

Pirmo 15 gadu laikā pēc Nacionālās akustiskās koncertzāles uzcelšanas tā Latvija tautsaimniecībā ienestu 107,6 miljonus eiro, pilnībā kompensējot koncertzāles izveidē ieguldīto un radot vēl 17,6 miljonu ieņēmumus.

ASV uzņēmumu peļņa pieaug – biržu indeksi arī pakāpjas

Pasaules biržu indeksi 16.maijā lielākoties pieauga pēc ASV samiernieciskiem paziņojumiem par tirdzniecību, kā arī spēcīgiem ASV ekonomikas datiem un uzņēmumu peļņas.

Eirovīzijas finālā no Baltijas valstīm iekļuvusi tikai Igaunija

Latvijas grupa Carousel ar dziesmu That Night neiekļuva Eirovīzijas dziesmu konkursa finālā, kurš notiks Izraēlas pilsētā Telavivā.

Nedēļas nogalē sinoptiķi sola līdz +26 grādiem

Piektdien, 17.maijā, saule mīsies ar mākoņiem un  vietām valsts rietumu rajonos gaidāms neliels lietus. Pūtīs lēns līdz mērens austrumu vējš, Kurzemē pastiprinoties brāzmās līdz 13 m/s.

Bordāns rosina Saeimā lemt par Ķezberes atstādināšanu no NEPLP

Bordāns rosina Saeimā lemt par Daces Ķezberes atbrīvošanu no Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes locekles amata.

Vējonis aicina atbalstīt Nacionālās akustiskās koncertzāles tapšanu Rīgā

Piedaloties starptautiskajā forumā Nacionālās akustiskās koncertzāles projekta attīstība, Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicināja visplašākajā mērā atbalstīt jaunas un modernas akustiskās koncertzāles tapšanu Rīgā.

Ierēdņiem prēmijās iedala bērnu aizsardzībai domāto naudu

Labklājības ministrijai papildus piešķirtais valsts budžeta finansējums 619 000 eiro apmērā cita starpā izmaksāts ierēdņiem piemaksās, naudas balvās vai prēmijās par pašsaprotamiem un ikdienā veicamiem uzdevumiem.

EK par karteļa izveidi no piecām bankām pieprasa miljardu

Eiropas Komisija piecām bankām noteikusi naudassodus vairāk nekā viena miljarda eiro kopsummā saistībā ar slepenu vienošanos ārvalstu valūtu tirdzniecībā.

Zviedrijā lems par Islāma valsts eiropiešu kaujinieku tribunālu

Starptautiskais sabiedrībai plānojot kara tribunālu, lai tiesātu teroristiskā grupējuma Islāma valsts kaujiniekus, no kuriem daudzi karot Sīrijā un Irākā savulaik devās no Eiropas valstīm, Zviedrija gatavo augsta līmeņa sanāksmi Stokholmā.