ES ievieš sankcijas pret Krieviju par kiberuzbrukumu Vācijas parlamentam, Merkelei

Vācijas Bundestāgs

ES ir sodījusi divas Krievijas militārās izlūkošanas amatpersonas par apjomīgu kiberuzbrukumu 2015.gadā Vācijas Bundestāga un kancleres Angelas Merkeles (Angela Merkel) biroja datorsistēmām, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

Ceturtdien, 22.oktobrī, bloka amatpersonas paziņoja, ka ieceļošanas aizliegums un līdzekļu iesaldēšana tikusi piemērota pret Krievijas militārās izlūkošanas dienesta Bruņoto spēku Ģenerālštāba Galvenās pārvaldes priekšnieku Igoru Kostjukovu un militārās izlūkošanas virsnieku Dmitriju Badinu.

«Šis kiberuzbrukums tika vērsts pret parlamenta informācijas sistēmu, ietekmēja tās darbību vairāku dienu garumā.

Tika nozagts liels apjoms datu, un cieta vairāku deputātu un kancleres Angelas Merkeles e-pasta kastītes,» teikts paziņojumā.

Datorsistēmu uzlaušana un arī inficēšana ar spiegošanas programmatūru 2015.gadā bijusi tik apjomīga, ka Vācijas parlamentā pēcāk ir pārbūvēta visa informācijas tehnoloģiju sistēma.

Lasiet arī: Norvēģija vaino Krieviju kiberuzbrukumā parlamentam

Krievija ir noliegusi, ka tās amatpersonas būtu vainojamas kiberuzbrukuma pastrādāšanā un norādījusi, ka ES nav pierādījumu, lai pamatotu šos apgalvojumus, vēsta DW. Šeit gan jāpiebilst, ka Krievija tiek bieži vainota un sodīta ar sankcijām par kiberuzbrukumiem tuvākām un tālākām demokrātiskām valstīm, un Maskava konsekventi noliedz savu vainu.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas