ES klimata mērķis būs līdz 2030.gadam samazināt kaitīgos izmešus par 55%, vienojas ES iestādes

ES Padome un Eiropas Parlaments trešdien, 21.aprīlī, vienojušies par Eiropas Klimata likuma ieceri, tajā iekļaujot mērķi līdz 2030.gadam samazināt siltimnīcefekta gāzu izmešu apjomu par vismaz 55%, vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv.

Saspringtās 14 stundu sarunās starp ES Padomi, Eiropas Parlamentu un Portugāles ES prezidentūru panākta vienošanās par šāda mērķa nospraušanu, kam atskaites punkts būtu siltumnīcefekta gāzu apjoms, kāds tas bija 1990.gadā.

Lasiet arī: Lietuvā elektroauto iegādei pieejama vērā ņemama valsts subsīdija

Saskaņā ar vienošanos mērķa sasniegšana kļūs par juridisku pienākumu visām dalībvalstīm un ES. Papildus tam ES ir apņēmusies līdz 2050.gadam kļūt klimatam neitrāla un izveidot ES līmeņa zinātniski konsultatīvo padomi.

 Struktūrvienībai ar 15 locekļiem no dažāsdām ES dalībvalstīm būs uzdevums būs sniegt ieteikumus ES politikas veidotājiem, kā praktiski sasniegt izmešu samazinājuma mērķus un veidot siltumnīcefekta gāzu budžetu. Pēdējais jēdziens iecerēts kā jauninājums. ES siltumnīcefekta gāzu budžetā tiktu noteikts, cik daudz oglekļa ES kopumā drīkst izlaist atmosfērā līdz 2050.gadam, lai nepārkāptu Parīzes Klimata vienošanos, vēsta EurActiv.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas