ES konkursa rezultāti: Dalībnieki sliecas domāt, ka ES varētu izjukt

Konkursa ES: pusmūža krīze vai otrā elpa? dalībnieki par Eiropas Savienības (ES) nākotni – visai skeptiski, vairumā gadījumā paužot viedokļus, ka ES varētu izjukt, liecina Es & Es un Spoki portālu aprīlī veiktā konkursa rezultātu apkopojums.

Vairāk nekā puse (55%) viedokļu paudēju uz ES pastāvēšanas nākotni raugās drīzāk skeptiski, uzskatot, ka tā tuvākā vai tālākā nākotnē sadalīsies. Šādas bažas konkursa dalībniekiem radušās, vērojot šī brīža notikumus, piemēram, Brexit un citu valstu politisko spēku runas par vēlmi izstāties no Savienības. Tāpat šie uzskati tika pamatoti ar vēsturisko pieredzi, ka jebkāda veida savienības agrāk vai vēlāk sabrūkot. Taču arī pesimistiskāko viedokļu paudēji cer uz labāku nākotni un politiķu darbības maiņu, līdz ar to, ja arī ES izjuks, tad tā varētu tikt aizstāta ar jaunu, labāku valstu savienību, liecina konkursa rezultāti.

Vienlaikus liela daļa konkursa dalībnieku pozitīvi raugās uz ES nākotni, saredz tajā pozitīvas pārmaiņas un cer, ka ES paliks vienota, iespējams, pat paplašināsies, un mainīsies – atgūsies un kļūs vēl spēcīgāka, saglabājot esošās vērtības. Diskusijas dalībnieki pieļāva, ka var mainīties ES forma un saturs, bet ideja nemainīsies.

Rezultāti liecina,  ka šo cilvēku skatījumā Eiropu vieno nopietnas vērtības, kas fundamentāli atšķiras no citu tautu vērtībām. Spēcīga sadarbība nacionālo valstu starpā, labklājības uzlabošana un drošība tika minēti kā svarīgākie jautājumi ES pastāvēšanai.

Konkursā piedalījās gandrīz 600 dalībnieki, kas piedalījās zināšanu testā par ES un Eiropas Parlamentu, kā arī iesaistījās diskusijā.

Ref: 225.000.224.656

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas