ES: Lielbritānijai Brexit pagarinājums jāpiešķir, ja tā pieņems vienošanos

pavēstījis Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers

Kaut arī Lielbritānija vēlas panākt izstāšanās datuma atkārtotu pārcelšanu pēc 12.aprīļa, Eiropas Savienībai (ES) būtu jāpiešķir tai īss procesa pagarinājums tikai, ja britu parlaments pieņems izstāšanās nolīgumu ar ES, pavēstījis Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers (Jean-Claude Juncker).

«Ja Lielbritānija ir tādā situācijā, lai līdz 12.aprīlim apstiprinātu izstāšanās nolīgumu ar ilgtspējīgu balsu vairākumu, tad ES vajadzētu būt gatavai pieņemt izstāšanās atlikšanu līdz 22.maijam. Taču 12.aprīlis ir pēdējais termiņš, līdz kuram Lielbritānijas parlamenta pārstāvju palātai jāpieņem izstāšanās nolīgums. Ja šajā laikā tas netiks izdarīts, īss procesa pagarinājums vairs nebūs iespējams,» skaidrojis Junkers, trešdien, 3.aprīlī, uzstājoties ar uzrunu Eiropas Parlamentā.

Kā vēsta Eiropas Komisija, amatpersona arī demonstrējis ES atvērtību dažādiem nākotnes tirdzniecisko attiecību modeļiem ar Lielbritāniju, par ko nerimstoši tiek lauzti šķēpi britu parlamentā.

Junkers paudis pārliecību, ka Lielbritānija un ES var vienoties gan par brīvās tirdzniecības līgumu, gan muitas regulējumu, gan muitas savienību un gan arī dalību Eiropas Ekonomiskajā zonā, tikai britiem beidzot jāizvēlas, kuru variantu tie vēlas.

Tikmēr Lielbritānijas parlaments 3.aprīlī ar vienas balss pārsvaru pieņēmis tiesību aktu, ar ko britu valdībai tiek uzdots izvairīties no izstāšanās bez vienošanās un lūgt ES pārcelt valsts izstāšanos pēc 12.aprīļa.

BNN jau vēstīja, ka mēnešiem ilgās sarunās panāktā Lielbritānijas-ES izstāšanās vienošanās Lielbritānijas parlamentā ir noraidīta jau trīs reizes ar attiecīgi 230, 149 un 58 balsīm «pret».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas