ES Lielbritānijai piedāvā ambiciozu nolīgumu, ja briti piekritīs ES noteikumiem

Eiropas Savienības (ES) Brexit sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē (Michel Barnier) ir nācis klajā ar piedāvājumu attiecību nolīgumam ar Lielbritāniju, kas Londonai būtu ļoti izdevīgs, ja tā apņemtos ievērot stingrus noteikumus konkurences regulējuma jomā, ziņo Bloomberg.

«Tagad mums ir jāpievēršas Lielbritānijas izdarītajām izvēlēm,» uzrunā Briselē pirmdien, 3.februārī, sacījis Barnjē. «Tādēļ, ka šo izvēļu dēļ, Lielbritānija vairs nevarēs gūt labumu no ES tiesībām un priekšrocībām.»

Diplomāts, kurš jau vairākus gadus pacietīgi vadījis sarunas par Lielbritānijas izstāšanās līgumu, skaidrojis, ka ES vēlas britiem sniegt izņēmuma piedāvājumu. Tas, viņš sacījis, ir atkarīgs no tā, vai Londona piekritīs vienlīdzīgiem spēles noteikumiem tādās jomās, kā nodokļu politika, darba tiesības un vides standarti, raksta Bloomberg.

«Mums ir jāpanāk, ka konkurence ir un paliek atvērta un godīga,» sacījis Barnjē. Viņš uzsvēris, ka ES nevēlas noteikumu vienādošanu, bet konsekventu Lielbritānijas rīcību «mūsu augsto standartu saglabāšanā», ziņo Bloomberg.

Lasiet arī: Lielbritānija sarunās ar ES atteiksies no pielāgošanās ES noteikumiem, tā Džonsons

Lielbritānija ir izstājusies no ES, un 1.februārī sākās izstāšanās pārejas periods, kas noslēgsies 2020.gada decembra beigās. Nolīgums par turpmākajām ES un Lielbritānijas attiecībām būs jāpieņem pirms pārejas posma noslēgšanās, lai tas varētu stāties spēkā 2021.gada 1.janvārī.

Būtiski, ka pārejas posmu var pagarināt vienu reizi uz termiņu no viena līdz diviem gadiem, bet tādā gadījumā lēmums par to jāpieņem ES un Lielbritānijas apvienotajai komitejai līdz 2020.gada 1.jūlijam, pausts Eiropas Parlamenta paziņojumā presei.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas