ES: Lielbritānijas ārkārtas vēlēšanas nemainīs izstāšanās sarunu gaitu

Pēc tam, kad Lielbritānijas valdība paziņojusi par ieceri rīkot ārkārtas parlamenta vēlēšanas, Eiropas Savienības Eiropadome norādījusi, ka norises britu politikā nemainīs izstāšanās sarunu gaitu.

Britu sabiedriskais medijs BBC vēsta, ka Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja (Theresa May), kura iepriekš bija solījusi neizsludināt vēlēšanas līdz 2020.gadam, otrdien, 18.aprīlī, paziņojusi, ka 8.jūnijā valstī plānots rīkot ārkārtas parlamenta vēlēšanas, lai mazinātu opozīcijas un Skotijas politisko partiju mēģinājumus likt šķēršļus sarežģītajām, bet neatgriezeniskajām sarunām par valsts izstāšanos no ES.

Eiropadomes priekšsēdētāja Donalda Tuska (Donald Tusk) preses pārstāvis savukārt skaidrojis, ka no pārējo 27 bloka dalībvalstu puses process turpināsies, kā plānots: «Gaidāms, ka Eiropadome 29.aprīlī pieņems Lielbritānijas izstāšanās vadlīnijas, un pēc tam sarunu direktīvas būs gatavas 22.maijā. Tas ļaus 27 dalībvalstu Eiropas Savienībai uzsākt sarunas».

Komentējot Lielbritānijas valdības negaidīto lēmumu, beļģu eiroparlamentārietis Toms Vandenkendelaere (Tom Vandenkendelaere) mikroemuāru vietnē Twitter rakstījis: «Izvēle pastiprināt mandātu pirms izstāšanās sarunām ir saprotama, bet vienlaikus tā ir arī liela avantūra, kas var radīt vēl lielāku nestabilitāti».

Ref: 111.111.103.4507

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas