ES-Lielbritānijas nolīgumu vienbalsīgi atbalstījuši ES dalībvalstu vēstnieki

27 ES dalībvalstu vēstnieki Briselē ir devuši vienbalsīgu piekrišanu ES un Lielbritānijas nākotnes attiecību nolīguma projektam, kas panākts ilgās sarunās ar Lielbritānijas valdību, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

ES dalībvalstu vēstnieku sanāksme notikusi pirmdien, 28.decembrī, Briselē. Valstu pārstāvju paustais atbalsts nozīmē, ka vienošanās varēs provizoriski stāties spēkā līdz ar Lielbritānijas aiziešanu no bloka vienotā tirgus 2021.gada 1.janvārī un attiecīgi novērst iespējamos preču aprites traucējumus Lamanša jūras šaurumā.

Lasiet arī: Valdība atbalsta ES un Apvienotās Karalistes panākto pēcbreksita vienošanos

Vācijas valdība ir devusi savu piekrišanu nolīguma projektam pēc tam, kad Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkel) pagājušajā nedēļā sacījusi: «Esmu ļoti pārliecināta, ka mums ir labs iznākums».

Nākamais solis nolīguma projekta atbalstīšanā ir ES dalībvalstu rakstiskas piekrišanas paušana otrdien, 29.decembrī. Plānots, ka no ES puses tas ļaus nolīguma projektam stāties spēkā priekšlaikus, 1.janvārī, kaut arī to vēl vētīs Eiropas Parlaments, kas savu atbalstu dokumentam varētu dot tikai februāra otrajā pusē, vēsta DW.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas