ES liks ražotājiem izgatavot remontējamu sadzīves tehniku

Veļas mašīna saplīst līdz ar garantijas beigām un vairs nav labojama? Eiropas Savienībā (ES) šo dzīves realitāti iecerēts mainīt no 2021.gada, kad ražotājiem tiks prasīts ražot nomaināmas detaļas un arī tehnikas konstrukcijā paredzēt iespējas tās nomainīt, nesabojājot ierīci.

Kā vēsta britu sabiedriskais medijs BBC, noteiktumi, kas attieksies uz uzņēmumiem, kuri vēlas savu produkciju pārdot bloka vienotajā tirgū, stāsies spēkā no 2021.gada aprīļa.

Jaunie noteikumi attieksies uz apgaismes ierīcēm, veļas mašīnām, trauku mazgājamām mašīnām un ledusskapjiem.

Ražotājiem tiks prasīts ražot elektrotehniku tā, lai tā kalpotu ilgāk nekā pašlaik, būs arī jāizgatavo rezerves daļas periodā līdz desmit gadiem, skaitot no attiecīgā produkta izgatavošanas.

Prasības arī paredz, ka vietai, kur, piemēram, veļas mašīnā jānomaina sildelements, būs jāvar piekļūt ar darbarīkiem, kas ir plaši pieejami.

Rietumu patērētāju aizsardzības organizācijas uzskata, ka lietotājiem jādod iespēja mainīt rezerves daļas pašiem. Jaunie standarti tomēr uzdos ražotājiem nodrošināt, ka preces galvenās detaļas spēj nomainīt no ražotāja neatkarīgi sadzīves tehnikas remonta speciālisti.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas