ES nosoda Mjanmas līderes ieslodzīšanu cietumā

ES un ANO ir paudušas nosodījumu par Mjanmas politiskās līderes Aunas Sanas Su Či notiesāšanu ar cietumsodu, kas šonedēļ noticis militāristu kontrolētajā Dienvidaustrumāzijas valstī, vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv.

Nobela miera prēmijas laureāte Su Či no 2016.gada ieņēma Mjanmas Valsts padomnieces amatu, kas tobrīd demokrātiskajā valstī bija augstākais politiski vēlētas amatpersonas postenis, līdzvērtīgs ministru prezidenta amatam Latvijā. 2021.gada 1.februārī viņa tika aizturēta Mjanmas armijas militārpersonām īstenojot valsts apvērsumu.

ES augstais ārlietu un drošības politikas pārstāvis Žuzeps Borels (Josep Borrell) pirmdien, 6.decembrī, norādījis, ka tiesas spriedums bijis politiski motivēts. Bloka vadošais diplomāts paziņojis: «ES atkārto savus steidzamos aicinājumus nekavējoties un bez nosacījumu izvirzīšanas atbrīvot visus politieslodzītos, kā arī visus tos, kuri kopš apvērsuma ir patvaļīgi aizturēti.»

Lasiet arī: Mjanmas režīms notiesā iepriekšējo valdības vadītāju

Nosodījumam pievienojusies arī ANO augstā cilvēktiesību komisāre Mišela Baselē (Michelle Bachelet). «Valsts padomnieces notiesāšana pēc butaforiskas prāvas noslēpumainā tiesas procesā, kas noticis bruņoto spēku kontrolētā tiesā, ir pilnībā politiski motivēta,» vērtējusi ANO pārstāve, ziņo EurActiv.

76 gadus vecā Auna Sana Su Či pirmdien atzīta par vainīgu musināšanā un kovida ierobežojumu neievērošanā. Militāristu režīms, kas varu nestabilajā Dienvidaustrumāzijas valstī sagrāba 2021.gada februārī, iepriekšējo valdības vadītāju apsūdz virknē noziedzīgu nodarījumu no nelikumīgas rāciju glabāšanas līdz valsts noslēpumu izpaušanai. Ja tiesa atzīs sievieti par vainīgu arī šajos nodarījumos, tad piespriestais četru gadu cietumsods varētu pieaugt līdz vairākiem desmitiem gadu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas