ES pārceļ Lielbritānijas izstāšanos uz 2020.gada 31.janvāri

Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis ir atsaukušās Lielbritānijas lūgumam un atkārtoti pārcēlušas valsts izstāšanos no bloka, šoreiz uz 2020.gada 31.janvāri vai arī ātrāk, ja paši briti tā vēlēsies.

«Eiropas Savienība 27 dalībvalstu sastāvā ir vienojusies, ka piekritīs Apvienotās Karalistes lūgumam par elastīgu izstāšanās pārcelšanu līdz 2020.gada 31.janvārim. Gaidāms, ka lēmums tiks oficiāli pieņemts rakstiskā kārtībā,»

tā pirmdien, 28.oktobrī, mikroemuāru vietnē Twitter paziņojis ES Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks (Donald Tusk).

Amatpersona ar paziņojumu nākusi klajā vien pāris dienas pirms 31.oktobra, kas bija līdzšinējais Lielbritānijas izstāšanās datums.

Kā skaidro britu ziņu portāls The Guardian, Tuska minētais formulējums «elastīga izstāšanās pārcelšana» nozīmē, ka valsts var atstāt bloku ātrāk par nākamā gada 31.janvāri, ja britu parlaments agrāk ratificētu izstāšanās nolīgumu ar ES.

Londonā pirmdienas galvenais notikums savukārt solās būt parlamenta debates par premjerministra Borisa Džonsona (Konservatīvā partija) iesniegto priekšlikumu valstī sarīkot ārkārtas parlamenta vēlēšanas. Pēc debatēm ir gaidāms parlamenta balsojums.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas