ES pastiprinās Baltkrievijas sankcijas, Tihanovska saņem Saharova balvu

Dienā, kad ES dalībvalstu vēstnieki vienojušies par jaunu ekonomisko sankciju ieviešanu pret Baltkrieviju, ES augstāko cilvēktiesību apbalvojumu Saharova balvu saņēmusi baltkrievu opozīcijas pārstāve Svetlana Tihanovska, vēsta ASV raidorganizācija Radio Brīvā Eiropa.

Saharova balva trešdien, 16.decembrī, piešķirta Baltkrievijas demokrātiskai opozīcijai. Laikā, kad liela daļa vadošo opozīcijas personību atrodas ieslodzījumā Baltkrievijā, to saņēmusi opozīcijas skaļākā balss ārpus valsts robežām – Svetlana Tihanovska.

ES dalībvalstu vēstnieki trešdien panākuši vienošanos par ekonomisko sankciju kompleksa ieviešanu pret 29 personām, septiņiem uzņēmumiem un organizācijām par Aleksandra Lukašenko režīma īstenotajām represijām pret protesta kustības dalībniekiem.

Sankciju skartajām fiziskajām un juridiskajām personām tiks piemērots aizliegums ieceļot ES, līdzekļu iesaldēšana un aizliegums veikt uzņēmējdarbību ES dalībvalstīs, tā citējot vārdā nenosauktus diplomātus, vēsta Radio Brīvā Eiropa.

Šis būs jau trešais sankciju komplekss pret Lukašenko režīmu, kas kopš 9.augusta saskaņā ar ANO datiem, ir veicis vairāk nekā 27 000 aizturēšanas. Ir arī cietušo liecības par sistemātisku spīdzināšanu, un ir bojāgājušie, ziņo Radio Brīvā Eiropa.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas