ES piekrīt Ukrainas kā ES kandidātvalsts izvērtēšanai

ES līderu neformālajā galotņu sanāksmē Francijā naktī uz piektdienu, 11.martu, panākta vienošanās par Ukrainas kā ES kandidātvalsts izvērtēšanas sākšanu. Tikmēr noraidīta Kijevas vēlme uzņemt kara plosīto valsti blokā paātrinātā kārtībā, vēsta raidorganizācija Al Jazeera.

Krievijas iebrukums Ukrainā – lielākais militārais uzbrukums kādai Eiropas valstij kopš Otrā pasaules kara – ir izmainījis Eiropas drošības kārtību un mudinājis ES dalībvalstis pārdomāt, par ko blokam būtu jāiestājas, kā arī kāda būs tā turpmākā ekonomikas, aizsardzības un enerģētikas politika.

Lasiet arī: Latvijas bankās iesaldēti ap astoņiem miljoniem eiro sankciju dēļ

Lai arī pēc iebrukuma dažās dienās ES ātri ieviesa plašas sankcijas un piedāvāja Ukrainai politisko un humāno palīdzību, tomēr dalībvalstis nav vienisprātis, kā reaģēt uz Kijevas prasību pēc paātrinātas uzņemšanas ES.

«Neviens Eiropas Savienībā neiekļuva vienā naktī,» sacījis Horvātijas premjerministrs Andrejs Plenkovičs, kad naktī uz piektdienu beigušās sarunas starp 27 valstu līderiem.

«Paatrinātas pievienošanās procedūra nepastāv,» medijiem sacījis Nīderlandes premjerministrs Marks Rite (Mark Rutte). Francijas prezidents Emanuels Makrons (Emmanuel Macron) savukārt norādījis, ka nedomā, ka ir iespējams sākt dalībvalsts uzņemšanas procedūru ar valsti, kur notiek karadarbība, vēsta Al Jazeera.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas