ES pieļauj vēršanos pret Ungāriju, reaģējot uz izglītības un migrantu iegrožošanu

Migrantu aizturēšanas centrs Ungārijā, pie robežas ar Serbiju

Eiropas Komisija brīdinājusi, ka tā varētu vērsties tiesā pret Ungārijas likumiem, ar kuriem Budapešta iegrožojusi augstāko izglītību, nevalstisko organizāciju darbu un ar bardzību vēršas pret patvēruma meklētājiem.

«Kopumā ņemta, situācija Ungārijā raisa Komisijas satraukumu,» tā trešdien, 13.aprīlī, norādījis Eiropas Komisijas priekšsēdētāja pirmais vietnieks Franss Timmermanss (Frans Timmermans) un uzsvēris, ka Eiropas Savienības izpildvara ir apņēmusies iestāties par bloka vērtībām.

Ar Ungārijas Augstākās izglītības likumu, kas parakstīts šonedēļ, varētu tikt slēgta valstī strādājošā Centrāleiropas Universitāte, ko dibinājis Ungārijas ebreju filantrops Džordžs Soross (George Soros) un kas astoņās jomās atzīta par vienu no 200 labākajām pasaules augstskolām.

Ungārijas premjera Viktor Orbāna (Viktor Orbán) vadītās valdības rīcību šonedēļ pēlis arī ANO augstais pārstāvis bēgļu jautājumos Filipo Grandi (Filippo Grandi), kurš skaidrojis, ka migrantu izmitināšana no kuģu konteineriem veidotā, dzeloņdrāšu ieskautā aizturēšanas centrā «atstās šausmīgu fizisku un psiholoģisku iespaidu uz sievietēm, bērniem un vīriešiem, kuri jau tā ir daudz cietuši».

Ref: 111.111.103.4909

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Eiropas izdzīvošanas jautājums ir apturēt islama radikālu iefiltrēšanu Eiropas valstīs . Eirooas kultūras pastāvēšanas jautājums ierobežot līdz minimumam tā saucamo patvēruma meklētāju pieplūdumu. Kā intereses lobē ES pārvaldes un politiskās aprindas?

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas