ES piešķir Lielbritānijai otro Brexit pagarinājumu līdz 31.oktobrim

Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks

Eiropas Savienība ir atsaukusies Lielbritānijas lūgumam pārcelt valsts izstāšanās termiņu. Tas ticis pārcelts no 12.aprīļa uz 31.oktobri. Otrais Brexit procesa pagarinājums piešķirts ar nosacījumu, ka britiem jāpiedalās Eiropas Parlamenta vēlēšanās.

Kā vēsta britu raidsabiedrība BBC, ES galotņu sanāksmē naktī uz ceturtdienu, 11.aprīli, Lielbritānijas izstāšanās jaunā kārtība pieņemta, lai novērstu valsts aiziešanu no bloka bez izstāšanās vienošanās ar ES. Pagarinājums ir piešķirts elastīgi, proti, tas var noslēgties ātrāk, līdzko Lielbritānijas parlaments ratificēs izstāšanās vienošanos.

Britiem ir iespēja arī izvairīties no piedalīšanās Eiropas Parlamenta vēlēšanās, taču tad valstij ir jāpamet ES 1.jūnijā bez vienošanās.

Sanāksmes priekšsēdētājs Donalds Tusks (Donald Tusk), uzrunājot žurnālistus, aicinājis Lielbritāniju neizniekot tai doto laiku:

«Šis pagarinājums ir tik elastīgs, cik es gaidīju, un mazliet īsāks, nekā gaidīju, tomēr tas ir pietiekams, lai atrastu labāko iespējamo risinājumu. Lūdzu, neizniekojiet šo laiku».

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas