ES prasa Krievijai izmeklēt Navaļnija iespējamo indēšanu ar holīnesterāzes inhibitoru

ES augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumus Žuzeps Borels

ES ir mudinājusi Krieviju izmeklēt krievu opozicionāra Alekseja Navaļnija iespējamo indēšanu pēc tam, kad Berlīnes ārsti viņa organismā atklājuši saindēšanos ar holīnesterāzes inhibitoru vielu, vēsta Polijas sabiedriskais medijs Polskie Radio.

Berlīnes Charite slimnīcas pārstāvji Vācijā pirmdien, 24.augustā, paziņoja, ka no Krievijas pārvestajam pacientam izmeklējumus veicis ārstu konsīlijs.

«Klīniskās analīzes norāda uz saindēšanos ar vielu no aktīvo vielu grupas, ko sauc par holīnesterāzes inhibitoriem,»

teiks slimnīcas paziņojumā. Tajā norādīts, ka konkrētā viela pagaidām nav zināma, taču ir iespējama tās ilgtermiņa ietekme uz cilvēka organismu, jo sevišķi uz nervu sistēmu.

Lasiet arī: Baltkrievijā arestē, pratina opozīcijas Koordinācijas padomes locekļus

Reaģējot uz ārstu secināto, ES augstais pārstāvis ārlietās un drošības politikas jautājumus Žuzeps Borels (Josep Borrell) pirmdien izplatījis paziņojumu, kur ES vārdā mudinājis Krieviju izmeklēt Navaļnija veselības pēkšņo pasliktināšanos, ziņo Polskie Radio.

«Ir kategoriski nepieciešams, lai Krievijas varasiestādes sāk neatkarīgu un caurskatāmu izmeklēšanu par @navalny [Alekseja Navaļnija profils mikroemuāru vietnē Twitter] saindēšanu.

Krievijas tauta, kā arī starptautiskā sabiedrība, prasa faktus. Vainīgie ir jāsauc pie atbildības,» vēsta Borela ieraksts Twitter.

BNN jau vēstīja, ka viens no Krievijas redzamākajiem opozicionāriem, kurš specializējies korupcijas izgaismošanā, Aleksejs Navaļnijs ceturtdien nogādāts slimnīcā un ir bezsamaņā pēc toksiskas saindēšanās, paziņojusi viņa preses pārstāve, ziņoja britu ziņu portāls The Guardian.

Ceturtdienas, 20.augusta, rītā opozicionāra preses pārstāve Kira Jarmiša mikroemuāru vietnē Twitter pavēstījusi: «Šodien no rīta Navaļnijs lidoja uz Maskavu no Tomskas. Lidojumā viņam kļuva slikti. Lidmašīna veica ārkārtas nolaišanos Omskā. Aleksejam ir toksiska saindēšanās. Šobrīd esam ātrajā palīdzībā, braucam uz slimnīcu.»

Slimnīcā ārsts apstiprinājis Krievijas valsts ziņu aģentūrai TASS, ka Navaļnija stāvoklis ir smags.

Krievijas Pretkorupcijas fonda vadītājs un Krievijas prezidenta Vladimira Putina kritiķis Navaļnijs ceturtdienas rītā bijis ceļā no Tomskas Sibīrijā, kad sajuties nevesels un lidmašīna veikusi ārkārtas nolaišanos Omskas pilsētā. Viņa preses pārstāve norādījusi, ka vīrietis ceturtdien organismā uzņēmis vienīgi tēju, kas iespējams, bijusi saindēta, ziņoja The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas