ES Reģionu komiteja vēlas pašvaldību iesaisti Eiropas Nākotnes konferencē

Atsevišķu ES dalībvalstu līderu un lielāko ES iestāžu uzsāktā politiskā konference Eiropas Nākotne ar mērķi dot priekšlikumus bloka darbības uzlabošanai var izdoties tikai, ja diskusijā tiks iesaistītas vietēja līmeņa pašvaldības, norādījusi bloka konsultatīvā iestāde Reģionu komisija, tā vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv.

Kad pagājušajā nedēļas nogalē Strasbūrā tika atklāta konference Eiropas Nākotne, paralēli tai šajā pašā Francijas pilsētā vietēja līmeņa diskusiju organizēja ES Reģionu komisija. Saskaņā ar iestādes izplatīto paziņojumu bloka dalībvalstu pašvaldību un reģionālo valdību vadītāji ir aicināti rīkot diskusijas savās pilsētās un pašvaldību teritorijās. Paziņojumu atbalstījusi arī Francijas valdība, Francijas Departamentu asambleja un Francijas Mēru apvienība.

Lasiet arī: Francija: Pandēmija apliecina nepieciešamību palielināt ES pilnvaras

«Konference piedāvā unikālu iespēju stiprināt ES demokrātisko funkcionēšanu. Vietējās un reģionālās varasiestādes ir labākie sabiedrotie, kādi ES varētu būt, lai panāktu konferences veiksmīgu izdošanos,» Reģionu komisijas iesaistīšanos skaidrojis tās priekšsēdētājs Apostols Tzizikosts.

«Šobrīd vairāk nekā jebkad mums ir jāizmanto šī iespēja dot ES jaunu sākumu un pietuvināt to bloka iedzīvotājiem,» norādījis Tzizikosts.

Kā teikts Latvijas Ārlietu ministrijas timekļa vietnē, reģionu komiteja ir politiska asambleja, kas vietējām un reģionālajām pašvaldībām dod iespēju paust savu viedokli ES politikas un likumdošanas izstrādes procesā. Saskaņā ar ES pamatlīgumiem, Komisijai, Parlamentam un ES Padomei jāapspriežas ar Reģionu komiteju par visiem jauniem tiesību aktu priekšlikumiem jomās, kas ietekmē reģionālo un vietējo līmeni.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas