ES sāk tiesāties ar AstraZeneca par ievērojamo vakcīnu piegāžu samazinājumu

ES ierosinājusi tiesvedību pret britu-zviedru farmācijas uzņēmumu AstraZeneca par saistību neizpildi attiecībā uz piegādāto Covid-19 vakcīnas devu apjomu. Uzņēmums savukārt norādījis, ka Eiropas valstīm ir piegādātas 50 miljoni vakcīnas devu, un solījis tiesā aizstāvēt sevi, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

AstraZeneca, kam ir rūpnīcas gan ES valstīs Beļģijā un Itālijā, gan nu jau trešajā valstī Lielbritānijā, bija solījis 2021.gada pirmajā ceturksnī piegādāt ES 120 miljonus vakcīnas devu. Tomēr tas nenotika, uzņēmumam neizdarību skaidrojot ar ražošanas problēmām, bet Latvijā un citās bloka dalībvalstīs netika sagaidīts solītais devu apjoms.

Lasiet arī: Latvijā joprojām otrs zemākais pret Covid-19 vakcinēto rādītājs ES un EEZ valstu vidū

Eiropas Komisija lēmumu vērsties tiesā pret uzņēmumu pavēstīja pirmdien, 26.aprīlī. «Mums šajā lietā vissvarīgākais ir, lai ātri tiktu piegādāts pietiekams skaits devu Eiropas pilsoņiem, kuriem tās pienākas un ir apsolītas līgumā,» norādījis ES izpildvaras preses pārstāvis. Viņš skaidrojis, ka tiesvedības uzsākšanu pilnībā atbalsta visas 27 dalīvbalstis, un tā tiks veikta 27 valstu vārdā.

Zāļu ražotājs savukārt atbildējis, ka virzās uz to, lai līdz aprīļa beigām izpildītu savas saistības ar ES, kā arī ka AstraZeneca vakcīnas veido 97% no Covax programmas, kas nodrošina potēšanu pret Covid-19 pasaules nabadzīgākajām valstīm, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas