ES samitā sarunas par energoresursu dārdzību rezultātu nedod

Vairumam ES valstu šobrīd ir svarīgi enerģētikas nozares nākotnes un energoresursu dārdzības jautājumi, kas šonedēļ apspriesti Eiropadomes sanāksmē starp 27 bloka valstu un valdību vadītājiem, vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv.

Bloka galotņu sanāksmes notikusi ceturtdien, 16.decembrī, politiķiem tiekoties klātienē Briselē. Enerģētikas jomā valstu līderi strīdējušies par to, kā reaģēt uz rekordaugstām oglekļa cenām un gaidāmajiem zaļo investīciju noteikumiem. Viena valstu grupa ar Poliju priekšgalā mudinājusi ES ierobežot nestabilās cenas ar klimata mērķu sasniegšanu saistītajā oglekļa tirgū un ierobežot spekulācijas ar energoresursu cenām. Šī nostāja savukārt bijusi nepieņemama citām valstīm, ieskaitot Vāciju.

Lasiet arī: Saeima noraida opozīcijas deputātu ieceri uz ierobežotu laiku samazināt PVN likmi elektroenerģijai

Domstarpības izcēlušās arī diskusijā par to, vai valstu ieguldījumus gāzes un kodolenerģijas spēkstacijās būtu pareizi ES mērogā atzīt par klimatam nekaitīgām investīcijām. Atsevišķas valstis centušās steidzināt Eiropas Komisiju jau decembrī nākt klajā ar ierosinājumiem ilgtspējīgai enerģētikas nodokļu politikai.

Saspringtās sarunas par enerģētikas jautājumiem Briselē tā arī pārtrūkušas, valstu un valdību vadītājiem, nevienojoties par vienotu nostāju tajos. «Mēs esam sapratuši, ka pie galda bija atšķirīgi viedokļi, un mēs nevarējām vienoties par iesniegtajiem secinājumiem,» sacījis Eiropadomes priekšsēdētājs Šarls Mišels (Charles Michel) par Eiropadomes secinājumiem, kas ir dokuments, ko dalībvalstu līderi kopīgi sagatavo katrā galotņu sanāksmē. Mišels piebildis, ka politiķi šos jautājumus vēlreiz apspriedīs nākamajā sanāksmē, vēsta EurActiv.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas