bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 25.05.2019 | Vārda dienas: Anšlavs, Junora

ES samitā vienojas par bloka «10 baušļiem» un nosargāt ES nākamām paaudzēm

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Dalībvalstu valdību vadītāju kopīgam foto pozē Vācijas kanclere Angela Merkele (Angela Merkel) un Somijas premjerministrs Juha Sipile (Juha Sipila)

Eiropas Savienības (ES) galotņu sanāksmē Rumānijā dalībvalstis apmainījušās domām par bloka nākotnes redzējumu un pieņēmušas Sibiu deklarāciju, kur izklāstītas dalībvalstu kopējās apņemšanās bloka iedzīvotāju labā.

Dalībvalstu galotņu sanāksme notikusi ceturtdien, 9.maijā, Sibiu pilsētā Rumānijā valstīm cenšoties vienoties par kopīgu bloka nākotnes redzējumu un pamatot ES eksistences nozīmīgumi pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām, kur ievērojams vēlētāju atbalsts tiek prognozēts arī eiroskeptskiem politiskiem spēkiem.

Kā vēsta ES Padomes preses dienests tikšanās reizē dalībvalstis vienprātīgi pieņēmušas deklarāciju, kas neformāli jau nodēvēta par bloka «10 baušļiem», ar mērķi saglabāt ES un tās ietekmi. Lūk, deklarācijā apstiprinātās apņemšanās punkti:

– «Mēs aizstāvēsim viengabalainu Eiropu – no austrumiem līdz rietumiem, no ziemeļiem līdz dienvidiem. Pirms trīsdesmit gadiem miljoniem cilvēku cīnījās par savu brīvību un vienotību un nojauca dzelzs priekškaru, kas gadu desmitiem bija šķīris Eiropu. Nav vietas šķelšanai, kas darbojas pretēji mūsu kolektīvajām interesēm.

– Mēs joprojām būsim vienoti, dienās un nedienās. Mēs viens otram izrādīsim solidaritāti grūtībās un vienmēr rīkosimies plecu pie pleca. Mēs varam un mēs runāsim vienā balsī.

– Mēs vienmēr meklēsim kopīgus risinājumus, ieklausoties viens otrā sapratnes un cieņas gaisotnē.

– Mēs turpināsim aizstāvēt savu dzīves veidu, demokrātiju un tiesiskumu. Par visu Eiropas iedzīvotāju neatņemamajām tiesībām un pamatbrīvībām noritēja skaudra cīņa, un tās nekad netiks uzskatītas par pašsaprotamām. Mēs pieturēsimies pie savām kopīgajām vērtībām un principiem, kas ierakstīti Līgumos.

– Mēs strādāsim tur, kur tas visvairāk ir vajadzīgs. Eiropa joprojām būs liela svarīgās lietās. Mēs turpināsim ieklausīties visu Eiropas iedzīvotāju rūpēs un cerībās, padarot Savienību tuvāku saviem pilsoņiem, un attiecīgi rīkosimies – ar vērienīgiem mērķiem un izlēmību.

– Mēs vienmēr pieturēsimies pie taisnīguma principa, lai tas būtu darba tirgū vai labklājībā, ekonomikā vai digitālajās pārmaiņās. Mēs vēl vairāk samazināsim savstarpējās atšķirības un vienmēr palīdzēsim visneaizsargātākajiem Eiropā, cilvēkam piešķirot augstāku prioritāti par politiku.

– Mēs paši atradīsim mūsu vērienīgajiem mērķiem piemērotus līdzekļus. Mēs Savienībai nodrošināsim līdzekļus, kas ir vajadzīgi, lai sasniegtu tās mērķus un īstenotu tās politiku.

– Mēs nosargāsim nākotni nākamajām Eiropas iedzīvotāju paaudzēm. Mēs ieguldīsim jauniešos un veidosim tādu Eiropu, kas atbilst nākotnes vajadzībām un spēj tikt galā ar vissteidzamākajām 21. gadsimta problēmām.

– Mēs aizsargāsim savus iedzīvotājus un saglabāsim viņu drošību, ieguldot maigajā un stingrajā varā un strādājot kopā ar saviem starptautiskajiem partneriem.

– Eiropa būs atbildīga pasaules līdere. Problēmas, ar ko sastopamies šodien, skar mūs visus. Mēs turpināsim strādāt ar saviem partneriem pasaulē, lai saglabātu un attīstītu uz noteikumiem balstītu starptautisko kārtību, lai optimāli izmantotu jaunas tirdzniecības iespējas un kopīgi risinātu tādus globālus jautājumus kā mūsu vides aizsardzība un cīņa pret klimata pārmaiņām.»

Eiropas Parlamenta vēlēšanas visā ES notiks no 23. līdz 26.maijam, bet Latvijā – 25.maijā.


Pievienot komentāru

  1. pupiks teica:

    Kā tas izklausās pēc 1939.gada….

Muižnieku ievēlu uz otru termiņu LU rektora amatā

Latvijas Universitātes Satversmes sapulcē piektdien, 24.maijā, par augstskolas rektoru ar 141 balsi atkārtoti tika ievēlēts Indriķis Muižnieks.

Pirmajās EP vēlēšanu dienās nobalsojuši 11,15% Latvijas balsstiesīgo

Pirmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienās, no 22. līdz 24.maijam, nobalsojuši 11,04% jeb 155 881 Latvijas balsstiesīgais vēlētājs, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas dati.

Saņemti pirmie signāli par iespējamiem pārkāpumiem EP vēlēšanu norisē

Valsts drošības dienests ir saņēmis pirmos signālus par iespējamiem pārkāpumiem Eiropas Parlamenta vēlēšanu norisē.

Pārtikas ražotāji neredz problēmas ES direktīvas ieviešanā ar mērķi ierobežot negodīgas tirdzniecības prakses

Latvijas pārtikas ražotāji nesaredz problēmas sekmīgi Latvijā pārņemt prasības, ko nosaka Eiropas Savienības direktīva pret negodīgu tirdzniecības praksi starpuzņēmumu attiecībās pārtikas piegādes ķēdē, stāsta Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas padomes priekšsēdētāja Ināra Šure.

Dzelzceļa posma Mažeiķi-Reņģe atjaunošana sāksies jūnijā

Dzelzceļa posma Mažeiķi-Reņģe atjaunošana sāksies jūnija sākumā, un to plānots pabeigt līdz gada beigām, paziņoja konkursā par atjaunošanas darbiem uzvarējušās Lietuvas kompānijas Vitras-S vadītājs Mihails Ļipkins.

VNĪ sāks ieviest koncepciju Nākotnes birojs

Arī valsts pārvalde saskaras ar tiem pašiem izaicinājumiem kā privātais sektors: kā efektīvāk izlietot līdzekļus, kā nodrošināt darba vidi, kas palīdz sasniegt organizācijas mērķus.

Statistika: Jo vecāks, jo vientuļāks

2018.gadā 17% iedzīvotāju vecumā no 75 gadiem atzīmējuši, ka pēdējā mēneša laikā ir jutušies vientuļi visu laiku vai lielākoties, savukārt gados jaunāki cilvēki šādu atbildi sniedza desmit reizes retāk.

Daļa vēlētāju joprojām nesekmīgi mēģina nobalsot ārpus saviem vēlēšanu iecirkņiem

Turpinoties iepriekšējai balsošanai Eiropas Parlamenta vēlēšanās, daļa vēlētāju Rīgā nav informēti, ka piektdien, 24.maijā, iespējams nobalsot tikai tajā iecirknī, kurā viņi ir reģistrēti, un viņi neveiksmīgi centušies nobalsot citā balsošanas vietā.

RTAB «jauna» valde – par priekšsēdētāju iecelts tās līdzšinējais loceklis Grīnvalds

Par Rīgas Tūrisma attīstības biroja valdes priekšsēdētāju ievēlēts Guntars Grīnvalds, kurš līdz šim RTAB darbojās kā valdes loceklis.

Video: Britu premejere Meja paziņo par atkāpšanos emocionālā uzrunā

Par demisiju paziņojusi Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja, atzīstot, ka viņas valdībai nav izdevies atrisināt Brexit strupceļu. Atvadu uzrunā viņa to nosaukusi par britu valdību «lielāko izaicinājumu miera laikos».

Viedoklis: Oligarhu maks šoreiz nenostrādās – pirmās atklātās prezidenta vēlēšanas

Latvijas Valsts prezidents varētu būt smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga iespēja uz apžēlošanu gadījumā, ja tiesa pēc vairākiem gadiem pasludina notiesājošu spriedumu viņa lietā. Tomēr, lai arī cik biezs būtu oligarhu maks, ZZS virzītais prezidenta kandidāts tiesībsargs Juris Jansons, visticamāk, netiks ievēlēts par nākamo Latvijas Valsts prezidentu – atklātais balsojums šo procesu apgrūtinās.

Igaunijas elektrotīklu operators apzīmogo pievienošanos Eiropas tīklam

Igaunijas elektrotīklu pārvaldes uzņēmums Elering ir parakstījis līgumu par pievienošanos sinhronizētajam kontinentālās Eiropas elektrotīklam, kas plānota kopā ar Latviju un Lietuvu.

Apsūdzēti divi vīrieši par cigarešu kontrabandu vairāk nekā miljona vērtībā

Abi apsūdzētie kāda uzņēmuma legālā cigarešu ražotnē nelikumīgi saražoja un glabāja 7 110 380 cigaretes Richman bez akcīzes nodokļa markām 1 137 660 eiro apmērā.

Pēc kopīgas alkohola lietošanas vīrietis sadur sievieti

Sievietei konstatēta durta brūce kājas augšstilbā un viņa nogādāta medicīnas iestādē.

EP vēlēšanās Lielbritānijā liedz balsot daudziem ES pilsoņiem

Lielbritānijā nepatīkamu pārsteigumu piedzīvojuši daudzi Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņi, kuriem Eiropas Parlamenta vēlēšanu dienā liegta iespēja balsot formalitāšu problēmu dēļ.

Tirgi ir iekļuvuši Brexit kņadas, ASV-Ķīnas tirdzniecības kara un Eiropas ekonomiskā vājuma perfektā vētrā

Pasaules biržu indeksi un naftas cenas ceturtdien, 23.maijā, kritās.

Par nepatiesu ziņu norādīšanu amatpersonas deklarācijā Koļegovu soda ar 3 010 eiro

Tiesa bijušo Valsts vides dienesta (VVD) ģenerāldirektori Ingu Koļegovu atzina par vainīgu nepatiesu ziņu norādīšanā valsts amatpersonas deklarācijā un piesprieda viņai naudas sodu 3 010 eiro apmērā.

Pierīgā un Jelgavas apkārtnē var būt palēnināta satiksme

Valsts autoceļu tīklā rit aktīva ceļu būvdarbu sezona, remontdarbi notiek vairāk nekā 20 reģionālo autoceļu posmos.

Pirmajās divās vēlēšanu dienās Latvijā nobalsojuši 4,34% balsstiesīgo

Pirmajās divās vēlēšanu dienās Latvijā nobalsojuši 4,34% jeb 61 305 balsstiesīgo, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas informācija.

Baltijas privātie dzelzceļa pārvadātāji iestājas par atvērtu tirgu brīvai konkurencei; gaidāma tikšanās ar Eiropas Komisiju

«Mēģinājumi uzsākt pārrobežu pārvadājumus sadarbībā ar citiem Baltijas kaimiņvalstu privātajiem pārvadātājiem tiek dažādos veidos traucēti ar mērķi saglabāt atkarību no vēsturiski izveidojušos valsts dzelzceļa uzņēmumu pakalpojumiem.»

NATO brīdina Krieviju par visaptverošu atbildi uz kiberuzbrukumiem

NATO ģenerālsekretārs brīdinājis Krieviju un citus iespējamos pretiniekus, ka militārā alianse ir gatava atbildēt uz kiberuzbrukumiem ar visiem līdzekļiem, kas ir tās rīcībā.

Bordāns: Bez JKP šī valdība nepastāvēs

Bez JKP Krišjāņa Kariņa valdība nepastāvēs, piektdien, paziņojis JKP līderis, tieslietu ministrs Jānis Bordāns, komentējēt koalīcijas partneru mazo entuziasmu atbalstīt viņa ierosinājumu vērtēt ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera atbilstību amatam.

Bērziņš un Strakšas diskreditē Valsts dzelzceļa administrācijas darbu, tā Iesalnieks

Iesalnieks atzīmē, ka diskreditējoša kampaņa rīkota arī iepriekš – 2017.gadā, kad VDzA uzsāka administratīvā pārkāpuma lietvedību pret LDz par to, ka uzņēmums slēpis finanšu datus.

Par komunisma slavināšanu deputātam Pimenovam izteikts brīdinājums

13.Saeimas deputātam Igoram Pimenovam par deputātu ētikas kodeksa pārkāpumu izteikts rakstveida brīdinājums, par viņa izteikumiem Saeimas 28.marta un 4.aprīļa sēdēs.

Latvijā kļūs vēsāks; maija pēdējās dienās laikapstākļi uzlabosies

Piektdien, 24.maijā, Latvijai pāri virzīsies atmosfēras fronte, tādēļ saule mīsies ar mākoņiem un austrumos gaidāms īslaicīgs lietus, pērkona negaiss.