ES sankcijas Latvijas un Baltkrievijas darījumu aktivitāti neslāpē

Aleksandrs Gerasimenko

Šī gada marta nogalē Eiropas Savienības pastiprinātās ekonomiskās sankcijas pret Baltkrieviju būtisku ietekmi uz Latvijas un Baltkrievijas ekonomisko sadarbību vismaz līdz šim nav atstājušas, lai arī ar šīs kaimiņvalsts 30 uzņēmumiem darījumi vairs nav iespējami, atklāj Baltkrievijas pilnvarotais vēstnieks Latvijā Aleksandrs Gerasimenko.

«Lai arī līdz ar sankciju noteikšanu 2012.gada marta nogalē politiķi vēlējās apturēt vai vismaz nobremzēt tirdzniecības darījumu pieauguma tempus, tomēr pašreizējā informācija par to neliecina. Pērn Baltkrievijas preču piegādes uz Latviju pieauga vairāk nekā 3,2 reizes un sasniedza 3,15 miljardus ASV dolāru, šogad šis apjoms būs ļoti tuvu četru miljardu ASV dolāru atzīmei,» laikrakstam Dienas Bizness saka vēstnieks.

«Turklāt tranzītkravu pārvadājumu pieaugums uz Latvijas ostām šogad pieaudzis 1,3 reizes. Tā ir tāda pati tendence kā visā 2011.gadā kopumā. Investīcijas pērn pieauga 1,7-1,8 reizes, un arī šogad vērojams aptuveni līdzīgs pieauguma temps. Pērn Latvijā ar Baltkrievijas kapitālu darbojās 756 uzņēmumi, un to skaits pieauga par 72, savukārt ar Latvijas kapitālu Baltkrievijā strādāja 418 uzņēmumi, un to skaits pieauga par 62. Šogad Latvijas uzņēmēji turpina dibināt uzņēmumus Baltkrievijā. Šaubos, vai tas tā būtu, ja nebūtu ekonomiskā izdevīguma,» sarunā atzīst Gerasimenko.

Kā zināms, Latvijas uzņēmēju organizācijas kategoriski iebilda pret visaptverošu sankciju – embargo izskatā – ieviešanu pret Baltkrieviju, kas varēja draudēt pēc Briseles un Minskas savstarpējo attiecību pasliktināšanās, kuru rezultātā ES vēstnieki no Minskas tika atsaukti uz konsultācijām.

Ref: 102.000.102.1986

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas