ES sarunās ar ASV un Lielbritāniju par Covid-19 ceļošanas dokumentu atzīšanu

Eiropas Komisija iesaistījusies apspriedēs ar Lielbritānijas un ASV valdību, lai valstis atzītu ES Covid-19 ceļošanas sertifikātu, kas stāsies spēkā jūlijā, vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv.

«Mēs virzāmies uz priekšu sertifikāta noteikumos, lai nodrošinātu brīvu pārvietošanos 27 dalībvalstīs, un, kad tas būs iespējams, atvērt robežas ar Lielbritāniju un ASV [nebūtiskai ceļošanai],» tā šonedēļ paziņojis Eiropas Komisijas tieslietu komisārs Didjē Reinderss (Didier Reynders).

Lasiet arī: EP dod zaļo gaismu ES digitālajam Covid-19 sertifikātam

Sarunā ar žurnālistiem pēc ES Tieslietu padomes sēdes Luksemburgā, komisārs sacījis, ka iecerētās robežu atvēršanas pamatā būs «visi iespējamie noteikumi, kas attiecas uz ceļošanu uz Eiropu» un ka Eiropas Komisija «apspriež ar trešajām valstīm, kā, piemēram, Lielbritāniju un ASV, iespējamu savstarpēju visu sertifikātu atzīšanu».

ES digitālā, zaļā Covid-19 sertifikāta ieviešanu ir apstiprinājušas dalībvalstu valdības un otrdien, 8.jūnijā, tas saņēmis noslēdzošo – Eiropas Parlamenta – piekrišanu.

BNN jau vēstīja, ka praksē tie būs trīs atšķirīgi sertifikāti, kas apliecinās, ka persona ir vakcinēta pret Covid-19, tai nesen ir negatīvs testa rezultāts vai arī, ka tā ir atveseļojusies pēc infekcijas.

ES valstis nedrīkstēs noteikt papildu ceļošanas ierobežojumus sertifikātu īpašniekiem, piemēram, karantīnu, pašizolāciju vai testēšanu, ja vien tas nebūs nepieciešami un samērīgi sabiedrības veselības aizsardzībai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas