ES sarunu vedēja: Briti, ļoti iespējams, aizies «ar blīkšķi» bez vienošanās

Pašreizējā situācija Lielbritānijas parlamentā liecina, ka ir liela bīstamība, ka valsts no Eiropas Savienības varētu vienkārši atšķelties bez vienošanās, turklāt tas notiktu nejauši, nevis mērķtiecīgi, tā vērtējusi Sabīne Vejanda (Sabine Weyand), viena no galvenajām sarunu dalībniecēm ES pusē.

Kā ziņo birtu sabiedriskais medijs BBC, pirmdien, 29.janvārī, Vejanda, kura ir ES galvenā sarunu vedēja Mišela Barnjē (Michel Barnier) vietniece, skaidrojusi, ka, lai arī Lielbritānijas parlamenta vairākumam nav pieņemams Ziemeļīrijas robežas pagaidu noregulējums, par ko vienojusies ES un Lielbritānijas valdība, citas iespējas šīs robežas noregulējumam, kamēr birti izstājas, nepastāv.

Amatpersona atgādinājusi, ka citas iespējas, uz kurām šobrīd uzstāj britu parlamentārieši, jau ir plaši izskatītas izstāšanās sarunu gaitā ar birtu pusi.

«Ir ļoti reāla bīstamība, ka notiks aiziešana «ar blīkšķi», ne tāpēc, ka tā būtu apzināta politika, bet nejauši tāpēc, ka politiķi neizprot vienošanās saturu, un tādēļ, ka šādam scenārijam nav vajadzīgs, lai kāds kaut kā rīkotos vai pieņemtu lēmumus,» norādījusi Vejanda.

Brisele un Īrijas valdība savukārt ir vairākkārt skaidri norādījušas, ka Lielbritānijas parlamenta noraidītais nolīgums ir vienīgais, kādu ES var birtiem piedāvāt, jo robežkontroles pārejas posma regulējumā nekādas izmaiņas neesot pieņemamas.

Lielbritānijas parlamenta apakšpalāta otrdien, 29.janvārī, balsos par virkni priekšlikumu izstāšanās nolīguma grozīšanai. Ja kādi priekšlikumi tiks pieņemti, tie viesīs lielāku skaidrību par Lielbritānijas skatījumu, kādu izstāšanās scenāriju tā vēlas panākt.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas