ES sasniedz pirmo 70% vakcinācijas mērķi, PVO brīdina par Delta varianta izplatību

Eiropas Komisija paziņojusi, ka šonedēļ ES pilsoņi sasnieguši pirmo Covid-19 vakcinācijas mērķi – pret vīrusa saslimšanu vismaz vienu poti ir saņēmuši 70% pieaugušo. Pasaules Veselības organizācija savukārt brīdinājusi, ka vīruss Eiropā vēl ne tuvu nav uzveikts un tā Delta variants izplatās strauji nevakcinēto vidū, vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv.

2020.gada janvārī bloka 27 dalībvalstis vienojās līdz jūlija beigām panākt, ka pret Covid-19 vismaz viena vakcīnas deva ir injicēta vismaz 70% pieaugušo ES iedzīvotāju. Tikai jūlija sākumā dalībvalstis saņēma pietiekami daudz Eiropas Zāļu aģentūras apstiprināto vakcīnu devas, lai šo mērķi sasniegtu.

Lasiet arī: Lietuvas ministre: Nevakcinētajiem var liegt veikalu un kafejnīcu apmeklējumu

Nākamais mērķis ir līdz vasaras beigām panākt 70% pieaugušo bloka iedzīvotāju vakcināciju ar abām potēm ražotāju AstraZeneca, Pfizer/BioNTech un Moderna gadījumā. Eiropas Zāļu aģentūra 14.jūlijā norādījusi, ka laikā, kad lielāko daļu jauno Covid-19 saslimšanas gadījumu ES valstīs veido vīrusa Delta variants, ir svarīgi kā nekad iepriekš, lai iedzīvotāji būtu pilnībā vakcinēti.

Tikmēr Pasaules Veselības organizācijas Eiropas nodaļas direktors Hanss Klūge (Hans Kluge) norādījis, ka visa Eiropas reģiona valstu centieni vakcinēt iedzīvotājus tomēr nespēj novērst to, ka slimnīcās nonāks miljoniem nevakcinēto iedzīvotāju, vēsta EurActiv.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas