ES šaubās par maldināšanu lūdz britiem publicēt konfidenciālos Brexit priekšlikumus

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons

Aktivizējoties Brexit diskusijai par Lielbritānijas jaunākajiem priekšlikumiem, kā vienoties par izstāšanos no Eiropas Savienības, Brisele ir lūgusi britu valdībai publicēt pilnā apjomā valdības priekšlikumus, kas pēc britu prasības ir konfidenciāli.

Kā raksta britu ziņu portāls The Guardian, plašākai sabiedrībai šobrīd ir pieejams vienīgi septiņas lapas garš skaidrojums (angļu valodā) par priekšlikumiem, nevis 44 lapas garie priekšlikumi, ko Borisa Džonsona (Boris Johnson) vadītā valdība šonedēļ iesniegusi ES, cerot uz bloka piekrišanu strauji grozīt izstāšanās līgumu.

Lielbritānijas aiziešana no ES joprojām ir plānota šomēnes, 31.oktobrī.

Īrijas premjerministrs Leo Varadkars (Leo Varadkar) ceturtdien, 3.oktobrī, paudis bažas, ka Džonsons, iespējams, maldina britu parlamenta deputātus par konfidenciālo priekšlikumu saturu.

Vēl par šo tematu: Briti piedāvā atrisināt Brexit, paredzot Ziemeļīrijas palikšanu ES tirgū

Britu valdības izredzes panākt strauju vienošanos šobrīd neizskatās spožas. ES Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks (Donald Tusk) ceturtdien pēc sarunas ar Džonsonu paziņojis, ka Lielbritānijas valdības priekšlikumi Briseli nav pārliecinājuši.

Attiecībā uz Īriju Tusks norādījis, ka ES ir pilnībā solidāra ar šo Lielbritānijas kaimiņvalsti, kuras sauszemes robeža ar britu Ziemeļīriju un tās noregulējums nākotnē arī ir līdz šim nepārvaramo domstarpību galvenais avots.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas