ES siltumnīcefekta gāzu izmeši 2019.gadā sarukuši par 3,8%

ES dalībvalstu kopīgi radītais siltumnīcefekta gāzu apjoms 2019.gadā sarucis par 3,8%, tā nedēļā, kad valstis tiekas tiešsaistes ANO klimata sarunās, pavēstījusi ES Eiropas Vides aģentūra (EVA) un ziņo britu portāls The Guardian.

ES izvirzītais mērķis ir līdz 2030.gadam samazināt siltumnīcefekta gāzu izmešus par 55%, rēķinot no 1990.gada līmeņa. EVA aprēķini liecina, ka 2019.gadā minētais 3,8% samazinājums ļāvis ES gada izmešu apjomu samazināt par 26%.

Lasiet arī: Lauksaimnieki gatavojas doties ar traktortehniku uz Rīgu

Raugoties pa nozarēm, saskaņā ar EVA datiem aptuveni 80% no ES izmešu samazinājuma aizpagājušajā gadā ticis panākts apkures un elektroenerģijas nozarēs. Vienlaikus bloka valstīs turpinājis augt izmešu apjoms transporta jomā, kas liecina, ka nākotnē izmešu samazinājumam transportā būs vajadzīgi jauni politiski instrumenti un ieguldījumi, lai sasniegtu ambiciozo mērķi.

Par uzlabojumiem ES klimata jomā paziņots nedēļā, kad pasaules valstis sākušas dalību trīs nedēļas ilgās tiešsaistes ANO klimata sarunās, lai sagatavotos COP26 ANO galotņu sanāksmei Glāzgovā, Skotijā. COP26 uz 2021.gada novembri pandēmijas dēļ pārcelta no 2020.gada. Arī šogad pastāv bažas, vai sanāksme varēs notikt klātienē, tomēr rīkotāju valsts Lielbritānija solījusi darīt visu iespējamo, lai pasaules valstu pārstāvji par klimata jautājumiem novembrī Glāzgovā varētu diskutēt klātienē, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas