ES Tiesa atbalsta liegumu kaut gaļas lopus bez apdullināšanas

ES Tiesa ir atstājusi spēkā Beļģijas Flandrijas reģiona valdības lēmumu aizliegt dzīvnieku nokaušanu bez apdullināšanas, kas ir ierasta prakse musulmaņu un ebreju tradīcijās, vēsta britu raidorganizācija BBC.

ES tiesību aktos jau pašlaik ir prasīts dzīvniekus apdullināt pirms nokaušanas. Izņēmums, kur apdullināšana netiek prasīta ir, ja gaļa ir paredzēta ebreju vai musulmaņu uzturam un ja īpaši apstiprinātās lopkautuvēs kaušana bez apdullināšanas notiek musulmaņu halāla vai ebreju šečitas tradīcijās. Tās paredz pārgriezt dzīvniekam rīkli ar ķirurģiska asuma nazi, dzīvniekam vēl esot pie samaņas.

Beļģijas Flandrijas reģionālā valdība 2017.gadā grozīja Flandrijas Likumu par dzīvnieku aizsardzību un labturību, aizliedzot dzīvnieku kaušanu bez iepriekšējas apdullināšanas, un attiecināja aizliegumu arī uz kaušanu, kas tiek veikta reliģiska rituāla laikā.

Pret grozījumu ES Tiesā vērsās Beļģijas Centrālā Jūdaisma konsistorija un citas ebreju un musulmaņu organizācijas. Ceturtdienas, 17.decembra, spriedumā ES Tiesa, cita starpā noteica, ka minētajā likuma grozījumā Flandrijas reģionālā valdība balstījusies uz zinātnisko secinājumu, ka nokaušana ar iepriekšēju apdullināšanu ir mūsdienīgākais kaušanas veids, kas dzīvniekam rada vismazākās ciešanas.

ES Tiesa arī norādījusi, ka ES tiesību akti atstāj to katras ES dalībvalsts ziņā, kā samērot dzīvnieku labturības prasību ievērošanu ar reliģiskās brīvības nodrošināšanu, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas