ES Tiesa piespriež Polijai naudassodu – 1 milj. eiro dienā

Polijas samilzušajā strīdā ar ES iestādēm par poļu tiesu varas neatkarības vājināšanu ES Tiesa piespriedusi dalībvalstij ievērojamu naudassodu – vienu miljonu eiro dienā – par tās nesenā sprieduma neizpildi, vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv.

Šovasar, 14.jūlijā, bloka augstākā tiesu varas iestāde noteica, ka Polijai ir jāaptur konkrētas pilnvaras, kādas dalībvalsts politiķi piešķīruši poļu tiesnešu disciplinārlietu komisijai. Starp tām ir iespējas sodīt tiesnešus, kuri piemēro ES tiesību normas par tiesu varas neatkarību, pilnvaras atņemt tiesnešiem juridisko imunitāti un atpakaļejoši atcelt visus jau pieņemtos nolēmumus.

Eiropas Komisija 7.septembrī vērsās Luksemburgā strādājošajā ES Tiesā, lūdzot to piespriest Polijai naudassodu par Varšavas nepakļaušanos spriedumam. Polijas valdība aizstāvēja savu nostāju, norādot, ka valdībai nav pilnvaru, lai tā varētu spriedumu izpildīt.

Lasiet arī: Lietuva: Polijas sodīšana var nākt par sliktu pašai ES

Kā vēsta Polijas sabiedriskais radio Polskie Radio, Polijas premjerministrs Mateušs Moravjeckis (Mateusz Morawiecki) pārmetis Eiropas Komisijai finansiālu un politisku šantāžu. Moravjeckis, kurš pārstāv labējo partiju Likums un taisnīgums, arī solījis nepiekāpties strīdā ar ES iestādēm: «Mēs aizstāvēsim savas tiesības ar jebkuriem ieročiem, kādi ir mūsu rīcībā.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas