ES un Turcija vienojas par migrantu plūsmas mazināšanu

Turcijas premjerministrs Ahmets Davutoglu (Ahmet Davutoglu) (pa kreisi) un Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks (Donald Tusk)

Eiropas Savienības un Turcijas galotņu sanāksmē Briselē 29.novembrī Turcija apņēmusies samazināt migrantu plūsmu uz Eiropu apmaiņā pret naudu, potenciālu bezvīzu režīmu un Turcijas ES iestāšanās sarunu turpināšanu.

Valstu un valdību vadītāji svētdien tikās Beļģijas galvaspilsētā, lai noslēgtu vienošanos, ko aizvadītā mēneša laikā panākuši abu diplomāti.

Būtiska tā sastāvdaļa ir trīs miljardi eiro, ko ES apņēmusies piešķirt Ankarai, lai tā uzlabotu dzīves apstākļus tiem 2,2 miljoniem Sīriešu, kuri pašlaik atrodas Turcijas teritorijā, lai atturētu tos no došanās bīstamajā ceļā uz Centrāleiropas valstīm.

Francijas prezidents Fransuā Olands (Francois Hollande) arī vērsis uzmanību uz to, ka saskaņā ar vienošanos ES būs vieglāk pārbaudīt migrantu personības un bloka teritorijā neielaist tos, kuri var radīt apdraudējumu.

Turcijas iedzīvotājiem varētu lieti noderēt bezvīzu režīms ar Šengenas zonu, kas varētu stāties spēkā 2016.gadā, ja Turcija izpildīs prasības savas austrumu robežas uzraudzības pastiprināšanā un migrantu plūsmas mazināšanā.

Vienošanās paredz ievest «jaunu dzīvību» sarunās par Turcijas uzņemšanu ES, taču tikai retais uzskata, ka Turcija tiešām drīzumā varētu kļūt par bloka dalībvalsti, vērtē Reuters.

Ref: 111.111.103.2957

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas