ES turpinās Ukrainā atbalstīt likuma varas veidošanu

ES atbalstīs Ukrainu visās likuma varas veidošanas un tiesu varas reformas stadijās, tā otrdien, 2.martā, pavēstījis ES Eiropadomes priekšsēdētājs Šarls Mišels (Charles Michel), vēsta Ukrainas ziņu aģentūra Ukrinform.

Otrdien tiešsaistes režīmā norisinājies Ukrainas rīkots diskusiju forums Ukrainai 30. Tiesu varas attīstība.

Kā viens no runātājiem līdzās Ukrainas prezidentam Volodimiram Zelenskim piedalījies arī Eiropadomes priekšsēdētājs, kurš šonedēļ uzturas vizītē Ukrainā. Viņš atgādinājis, ka Ukraina tās Asociācijas līgumā ar ES, kas noslēgts 2014.gadā, apņēmās cīnīties ar korupciju un īstenot visaptverošu tiesu varas reformu. Rīcība šajās jomās ir arī nosacījums, lai Kijeva turpinātu finanšu atbalstu no ES.

Lasiet arī: Lemberga mēģinājumi apiet likumu, pat esot cietumā

«Tiesu varas neatkarība ir ļoti daudzpusīga un visaptveroša reforma, kas prasa īstu līderību un drosmi. (..) ES ir konsekventi atbalstījusi Ukrainu tās ceļā, un mēs grasāmies turpināt sniegt padomus, finansiālu un sabiedrisku atbalstu. Prezidenta Zelenska kungs, mēs esam Jūsu draugi, mēs atbalstīsim Jūs katrā posmā Jūsu ceļā uz likuma varu un tiesu varas reformu Ukrainā,» sacījis Mišels.

Eiropadomes priekšsēdētājs savā uzrunā forumā sacījis, ka Ukrainas pilsoņi ir pelnījuši tiesu varas sistēmu, kas ievēro likuma varu, piemēro to praksē un parāda, ka noziegumi nepaliks nesodīti, vēsta Ukrinform.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas