ES tuvojas britu Covid-19 sertifikātu atzīšanai

Ceļotājiem no Lielbritānijas uz Latviju un citām ES dalībvalstīm pēdējos mēnešos bijis jāveic daudz Covid-19 analīžu, jo vēl nav salāgotas britu un ES Covid-19 sertifikātu sistēmas. Brisele tomēr paredz, ka visā ES jau drīzumā tiks atpazīti arī Lielbritānijā izsniegtie sertifikāti, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Lielbritānijā, kas, kā zināms, vairs nav ES locekle, pilna vakcinācijas kursa iziešanu apliecina britu Nacionālā Veselības dienesta lietojumprogramma un apliecināšanas dokument, kas līdzīgi kā ES digitālajā sertifikātā arī apliecina vakcinācijas faktu ar QR kodu. Kā Latvijā, tā arī citur bloka teritorijā kopš vasaras vidus Lielbritānijas dokuments nav bijis atzīts, vakcinētiem ceļotājiem radot nevajadzīgas galvassāpes un nepieciešamību bieži nodot analīzes par iespējamu vīrusa klātbūtni organismā.

Lasiet arī: ASV atvērs robežas pilnībā vakcinētajiem pēc 19 ierobežojumu mēnešiem

Nu Eiropas Komisija paziņojusi, ka britu sertifikāta atzīšana tuvojas, taču nav nosaukusi skaidru datumu, kad tas notiks. «Komisija saņēma Lielbritānijas iesniegumu 28.jūlijā. Darbs tehniskajā jomā ir būtiski pavirzījies uz priekšu ar mērķi iedarbināt [salāgoto sistēmu],» norādījis Eiropas Komisijas preses pārstāvis.

Plānots, ka tas ļaus britu sertifikātu atpazīt ceļošanas dokumentu pārbaudītājiem visās 27 dalībvalstīs un vēl 16 trešajās valstīs, kuru Covid-19 sertifikātu sistēmas jau ir sadarbspējīgas. Valstīs, kur dokumenta uzrādīšana nepieciešama arī viesnīcās, ēdināšanas iestādēs, bāros un kultūras pasākumos, vakcinēti Lielbritānijas iedzīvotāji arī varēs apliecināt vakcinācijas faktu, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas