ES un AstraZeneca vakcīnu piegāžu strīdā vienojas ārpus tiesas

Eiropas Savienība un Lielbritānijā bāzētais farmācijas uzņēmums AstraZeneca piektdien, 3.septembrī, pavēstījuši, ka panākuši izlīgumu strīdā par Covid-19 vakcīnu piegāžu nepildīšanu.

Vienošanās paredz, ka atlikušo daļu no 300 miljoniem devu, ko AstraZeneca līgumā bija apsolījis ES, uzņēmums piegādās līdz 2022.gada marta beigām un ka tiks izbeigtas tiesu cīņās Beļģijas tiesās.

2021.gada pirmajā pusē AstraZeneca piegādājis 100 miljonus devu, līdz gada beigām piegādās vēl 135 miljonus, bet vēl 65 miljonus līdz 2022.gada martam, teikts Eiropas Komisijas (EK) paziņojumā.

«Līdz ar to piegādāto devu skaits  būs sasniedzis 300 miljonus devu, kā tas bija atrunāts līgumā,» teikts paziņojumā.

Briseli bija sadusmojis tas, ka britu-zviedru farmācijas uzņēmums neveica solītās piegādes, apdraudot ES vakcinācijas programmas pirmā posma mērķu izpildi.

Amatpersonas apsūdzēja AstraZeneca, kas uzņēmums par prioritāti izvirzījis piegādes Apvienotajā Karalistē, un EK juristi vērsās tiesā, pieprasot pildīt piegādes vai arī rēķināties ar prāvām sodanaudām.

Pagaidu spriedumā jūnijā Briseles tiesa AstraZeneca noteica jaunu piegāžu grafiku, kas uzņēmumam ir jāpilda.

Tagad abas puses vienojušās par datumiem un termiņa pagarināšanu līdz nākamā gada martam.

Prāvas gaitā AstraZeneca pārstāvji skaidroja, ka kompānija vienīgi uzņēmusies saistības atbilstoši «labāko saprātīgo centienu» nosacījumam par piegāžu mērķiem.

EK savukārt norādīja, ka līgumā ir lielāka juridiskā atbildība, un amatpersonas arī vērsa uzmanību uz to, ka Lielbritānijai, kur atrodas AstraZeneca galvenais birojs, uzņēmums pamatā piegādājis solītos vakcīnas devu apjomus.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas