ES un citi ievieš sankcijas pret Ķīnu par uiguru cilvēktiesību pārkāpumiem

ES, Lielbritānija, ASV un Kanāda ir saskaņoti ieviesušas sankcijas pret Ķīnu par vērienīgiem un sistemātiskiem cilvēktiesību pārkāpumiem pret uiguru mazākumtautību. Pekina atbildējusi uz ES rīcību ar paziņojumu par savu sankciju ieviešanu, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Ķīna ir izveidojusi cilvēku nometināšanas vietas Siņdzjanas Uiguru autonommajā reģionā, valsts ziemeļaustrumos. Šajās nometnēs ir aizturēti liels skaits uiguru tautības pārstāvju, un ir izskanējuši pārmetumi, ka tajās notiek, spīdzināšana, seksuāla izmantošana un piespiedu darbs.

Ķīnas valdība ir vainota arī uiguru sieviešu piespiedu sterilizācijā un bērnu nošķiršanā no vecākiem.

Lasiet arī: ASV: Ķīna ir pastrādājusi genocīdu pret uiguru mazākumtautību

ES nav ieviesusi sankcijas pret bloka lielo tirdzniecības partneri Ķīnu kopš 1989.gada protestu apspiešanas Pekinā. Sankcijas paredz sodīt vairākas Siņdzjanas Uiguru autonomā reģiona amatpersonas ar ierobežojošiem pasākumiem, tostarp ieceļošanas aizliegumu un līdzekļu iesaldēšanu.

Pekina noliedz cilvēktiesību pārkāpumus minētajās nometnēs un dēvē tās par izglītības nometnēm cīņai ar ekstrēmismu. Uz ES sankcijām Ķīna atbildējusi ar paziņojumu, ka tā vērsīs savas sankcijas pret desmit fiziskām personām, tostarp Eiropas Parlamenta deputātiem, un četrām juridiskām personām. Pekina solījusi tām liegt ieceļot Ķīnā un sadarboties ar to uzņēmējdarbībā, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas