ES nosoda Turcijas iebrukumu Sīrijā

Turcija, kas sākusi uzbrukumu kurdu spēkiem Sīrijas ziemeļos, saņēmusi stingru nosodījumu no Eiropas Savienības (ES) un Vācijas amatpersonām.

vēsta vācu sabiedriskais medijs Deutsche Welle, NATO dalībvalsts Turcija trešdien, 9.oktobrī, plašā frontes līnijā gar Sīrijas-Turcijas robežu sākusi ar kara aviāciju un artilēriju bombardēt Sīrijas Demokrātisko spēku pozīcijas ar mērķi izveidot kaimiņvalsts teritorijā 30 kilometrus platu, Ankaras vārdiem, no teroristiem brīvu drošības zonu.

Vēl par šo tematu: ASV neatbalstīs Turcijas militāru operāciju Sīrijā

Sīrijas Demokrātiskie spēki ir Vašingtonas atbalstīta kurdu tautības kaujinieku vadīta spēku alianse, kas paveikusi daudz, lai iznīcinātu teroristisko grupējumu «Islāma valsts», tikmēr Turcijas valdība šos spēkus pašus uzskata par teroristiem, kuri jāapkaro.

Eiropas reakcija

Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods Junkers (Jean Claude Juncker) trešdien aicinājis Turciju nekavējoties pārtraukt operāciju un mudinājis visas iesaistītās puses atturēties no vardarbības.

Vācija, kuras teritorijā dzīvo gan lielas turku, gan kurdu kopienas, nosodījusi uzbrukumu «ar visstingrākiem vārdiem». Tās ārlietu ministrs Heiko Māss (Heiko Maas) aicinājis Ankaru beigt operāciju un censties īstenot tās drošības intereses miermīlīgā ceļā. Viņš arī brīdinājis, ka Turcijas rīcība var izraisīt jaunas bēgļu straumes.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas