ES valstis nespēj vienoties par kopīgu aizņemšanos finanšu tirgos

ES finanšu ministri aizvadījuši 15 stundas ilgas sarunas par vēlamo ceļu kā valstīm un blokam kopumā atgūties no ekonomiskā satricinājuma, ko radījis COVID-19. Valstis pagaidām nav atradušas kopsaucēju, vēsta franču ziņu aģentūra AFP.

Sanāksme video režīmā sākās otrdien, 7.aprīlī, un iestiepās naktī uz trešdienu, 8.aprīli. Pandēmijas vissmagāk skartās dalībvalstis Itālija un Spānija lūdza ES izveidot kopīgu solidaritātes fondu, par kuru kopīgi maksātu Eiropas valstis, naudu aizņemoties finanšu tirgos, ziņo AFP.

Lasiet arī: Kariņš: Šajā krīzē finansiāli esam ļoti labi situēti

Pret Dienvideiropas valstu aicinājumu iestājās Vācija, Austrija, Somija un Nīderlande, kuru skatījumā tas ir ilgstošu parādu mākto valstu mēģinājums izmantot bloka ziemeļu daļas finanšu disciplīnu.

Tā vietā Vācija un tās domubiedri uzstāj, ka ES ekonomiskai atlabšanai ir jāizmanto 410 miljardu eiro liels glābšanas fonds. Berlīnes ieskatā, valstīm arī būtu jāgaida kādu ietekmi radīs apjomīga kvantitatīvās stimulēšanas jeb vērtspapīru iepirkšanas programma, ko jau ir sākusi Eiropas Centrālā Banka, raksta AFP.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas