ES valstu tiesas var likt Facebook dzēst pretlikumīgus komentārus

Vai Facebook komentārs šķiet nomelnojošs? Tiesas Eiropas Savienības dalībvalstīs turpmāk varēs likt populārajam sociālam tīklam izdzēst lietotāju publicētus komentārus, ja tie būs atzīti par pretlikumīgiem, tā lēmusi bloka augstākā tiesa.

Kā vēsta kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters, ES Tiesas ceturtdienas, 3.oktobra, nolēmums ir saistīts ar lietu kādā Austrijas tiesā. Tajā prasītāja Eva Glavišinga-Pīsčeka (Eva Glawisching-Piesczek) lūgusi, lai Facebook izdzēš ierakstu, kur saskaņā ar tiesas atzīto sieviete tikusi apvainota un nomelnota un kas bijis redzams visiem sociālā tīkla lietotājiem.

«ES tiesību akti neaizliedz likt satura mitināšanas pakalpojuma sniedzējam (host provider – angļu val.), kā, piemēram, Facebook, dzēst identiskus un konkrētos apstākļos līdzvērtīgus komentārus, kas iepriekš atzīti par pretlikumīgiem,» teikts ES Tiesas paziņojumā presei.

Vēl par šo tematu: Facebook Austrālijā izslēdz «īkšķus», lai lietotāji nesacenstos

ES tiesa arī norādījusi, ka bloka tiesību akti pieļauj, ka šādam nacionālās tiesas izpildrakstam ir ietekme, kas attiecas uz visu pasauli piemērojamo starptautisko tiesību ietvaros.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas