ES vienojas kopīgiem spēkiem pārvarēt vīrusa izplatību un ekonomisko krīzi

Eiropadomes priekšsēdētājs Šarls Mišels (Charles Michel)

ES dalībvalstu un valdību vadītāji neklātienes sanāksmē ir vienojušies kopīgiem spēkiem savaldīt vīrusa uzliesmojumu bloka teritorijā, veicinot medicīnas aprīkojuma nodrošinājumu un darbu ar COVID-19 vakcīnas izstrādi, paziņoja ES Padome.

Ceturtdien, 26.martā, ES valstu premjerministri un prezidenti tikās neklātienes video konferences sanāksmē, kur viedokļu apmaiņā ne bez asumiem spēja vienoties par darba turpināšanu situācijā ar jaunā koronavīrusa straujo izplatību ES teritorijā.

Lasiet arī: ECB stabilizēs eirozonas valstu ekonomiku, pērkot vērtspapīrus par 750 mljrd. eiro

«COVID-19 pandēmija ir vēl nebijis izaicinājums kā Eiropai, tā arī visai pasaulei. Tā prasa steidzamu un visaptverošu rīcību ES, nacionālā, reģionālā un vietējā līmenī.

Mēs darīsim visu, kas nepieciešams, lai aizsargātu mūsu pilsoņus un pārvarētu krīzi,» teikts dalībvalstu kopīgajā paziņojumā.

Itālija, kuras valsts finanses jau gadiem pirms vīrusa epidēmijas nomāca pārmērīga parādu nasta un kura ir izsludinājusi savas tautsaimniecības stimulēšanas plānu vairāku desmitu miljardu eiro vērtībā, ceturtdienas sanāksmē kopā ar vēl deviņām eirozonas valstīm nesekmīgi centās panākt ES garantijas valstu obligāciju izdošanai, ziņo The Guardian.

Dalībvalstis tomēr spēja vienoties par daudziem citiem pasākumiem, tostarp par:

– galveno prioritāti – steidzami un atbilstošā apmērā nodrošināt medicīnisko aprīkojumu visā ES teritorijā;

– palielināt jaunā koronavīrusa analīžu veikšanas iespējas;

– pastiprināt ES ārējo robežu apsardzība, ieviešot pagaidu ierobežojumu ieceļošanai ES gadījumos, kad tas nav izšķirīgi nepieciešams;

– gādāt par ātrāku darbu ar personām un precēm uz ES iekšējām robežām;

– pētniecībā blokam būt gatavam piešķirt 140 miljonus eiro 17 pētniecības projektu, tostarp vakcīnu izstrādes vajadzībām;

– eirozonas ekonomikas stabilizācijai tuvākajās divās nedēļās izstrādāt priekšlikumus COVID-19 ekonomiskā kaitējuma mazināšanai, tā teikts ES Padomes paziņojumā presei.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas