ES vienojas par ārvalstu kvalificēta darbaspēka piesaistes reformu

ES vadošās iestādes ir panākušas provizorisku vienošanos, kas vienkāršotu veidu, kā bloka dalībvalstīs drīkst likumīgi ieceļot un strādāt kvalificēti speciālisti no trešajām valstīm, vēsta beļģu ziņu portāls EurActiv.

Sākotnējā vienošanās starp dalībvalstis pārstāvošo ES Padomi un Eiropas Parlamentu panākta pirmdien, 17.maijā. Tās mērķis ir papildināt esošo Zilās kartes atļauju sistēmu, kas blokā ieviesta 2009.gadā.

Lasiet arī: Spānijas teritorijas Ziemeļāfrikā sasniedz rekordliels skaits robežpārkāpēju

Puses vienojušās speciālistiem, kuri ir trešo valstu pilsoņi, pazemināt prasības par minimālo darba samaksas slieksni un minimālo darba līguma termiņu. Īpaši nākot pretī informācijas tehnoloģiju jomai, nolemts vienkāršot profesionālo prasmju atzīšanas kārtību. Kamēr gan ES Padomei, gan Eiropas Parlamentam provizoriskā vienošanās vēl jāapstiprina, to jau atzinīgi novērtējusi Eiropas Komisija.

«Šodienas vienošanās sniedz ES mūsdienīgu, mērķtiecīgu un likumīgu migrācijas kārtību, kas ļaus mums reaģēt uz speciālistu trūkumu, un augsti kvalificētiem speciālistiem dos vienkāršākas iespējas pievienoties mūsu darbaspēkam,» vērtējis EK eiropeiskās dzīvesziņas veicināšanas komisārs Margaritis Šins (Margaritis Schinas), vēsta EurActiv.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas