ES vienojas par ES budžetu 2020.gadam 169 miljardu eiro apmērā

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis un Eiropas Parlaments ir panācis vienošanos par bloka budžetu 2020.gadam. Kā prioritārās tēriņu jomas izvirzīta izaugsme, konkurētspēja, klimata saudzēšana un migrācijas pārvaldība.

paziņojumā presei pirmdienas, 18.novembra, vakarā raksta Somijas prezidentūra ES Padomē budžeta kopējais tēriņu apjoms ir 168,7 miljardi eiro. Salīdzinājumā ar 2019.gada budžetu nākamgad izdevumi plānoti par 1,5% lielāki.

Budžeta skaitļi, par kuriem pieņemta vienošanās, paredz, ka Lielbritānija, neraugoties uz esošo situāciju ar Brexit, pilnībā piedalīsies 2020.gada ES budžeta finansēšanā un īstenošanā.

«Vēlos sevišķi izcelt lēmumu virzīties uz videi vēl draudzīgāku ES budžetu un apņemšanos nodrošināt, ka tas strādās, lai īstenotu ES klimata [politikas – BNN] dienaskārtību,» komentējis budžeta sarunu delegācijas pārstāvis, Somijas Finanšu ministrijas valsts sekretārs Kimo Tīlikainens (Kimmo Tiilikainen).

Vēl no prioritārajām jomām izaugsmei un konkurētspējas stimulēšanai piešķirti 25,3 miljardi eiro (budžeta pozīcijas pieaugums par 7,9%) un cīņai ar jauniešu bezdarbu 145 miljoni eiro.

Tikmēr drošības un migrācijas kontroles jomā lieli papildu līdzekļi paredzēti ES robežapsardzības dienestam FRONTEX, Eiropas Patvēruma atbalsta birojam un starptautiskajam policijas tīklam Europol, teikts paziņojumā presei.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas