Esplanādē iezaļumota un ieskandināta Lielā talka; jau sestdien noritēs Latvijas tīrīšana

Sagaidot Lielo talku, kas norisināsies sestdien, 30.aprīlī, trešdien Esplanādē tika iezaļumota un ieskandināta Lielā talka. Pasākuma laikā klātesošie tika informēti par šī gada Lielās talkas norisi, savukārt pasākuma dalībnieki dalījās savās pārdomās par to, kā stiprināt sabiedrības iesaisti talkas aktivitātēs un ikdienā veicinātu rūpes par tīru un veselu dabu.

Ietalkošanas noslēgumā Esplanādes parka Liepu alejā tika iestādīta Holandes liepa.

Rīgas Mežu valdes priekšsēdētāja Anita Skudra uzsver: «Atkritumi ir smags trieciens dabai, pāridarījums bioloģiskajai daudzveidībai un klimatneitralitātei. Lai vide nebūtu sadragāta līdz pēdējam, šis ir izšķirošais brīdis valsts līmenī kategoriski aizliegt izmest atkritumus dabā, to stingri kontrolēt un piemērot pienācīgus sodus, ne tikai naudas izteiksmē, bet likt simtiem stundas vākt atkritumus, strādāt dabas labā! Kā arī joprojām ir nepieciešams meklēt risinājumus, kā atkritumus, jo īpaši riepas, izmantot pārstrādē, lai iegūtu iedzīvotājiem un tautsaimniecībai nepieciešamos produktus.»

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP) atklāšanas pasākumā sacīja: «Atkritumi ir resurss, ko varam atkārtoti izmantot, pārstrādāt un likt lietā, taču atkritumi ir resurss tikai tad, kad tie nonāk nevis mežos, ūdeņos un ceļmalās, bet atkritumu apsaimniekošanas sistēmā – šķirojot atkritumus ikdienā, lietojot depozīta sistēmu un neļaujot tiem nonākt vidē mums apkārt.»

«Sniedzot atkritumiem otru elpu, mēs dodam dabai atelpu.»

Lielā talka ir nevalstiska kustība Latvijā, kas kopš 2008.gada ne tikai organizē sakopšanas un labiekārtošanas talkas visā valstī, bet īsteno arī dažādus projektus sabiedrības izglītošanai vides aizsardzības jautājumos. Lielās talkas patrons ir Valsts prezidents, ierindojot Latviju starp pirmajām valstīm pasaulē, kur vides aktivitātēm ir valstisks atbalsts tik augstā līmenī. 2019.gada augustā patronāžu pārņēma Valsts prezidents Egils Levits.

Latvijas Valsts mežu Vides izglītības vadītāja Līga Abizāre, aicinot uz talku, pauž: «Mēs, Latvijas iedzīvotāji, varam teikt, ka mūsu valsts ir zaļākā pasaulē, jo vairāk nekā puse no teritorijas ir meži. Lai gan pēdējos gados piesārņojums mežos pieaug, mēs jūtam, ka apkārt ir atsaucīgi un atbildīgi cilvēki, jo saņemam ziņojumus par piesārņotajām vietām. Šogad Lielās talkas ietvaros esam sarūpējuši 300 000 talkas maisu. Aicinām ikvienu atcerēties, ka, savācot atkritumus un rūpējoties par vides tīrību ikdienā, mēs ne tikai atstājam dabu tīru, bet radām drošāku vidi dzīvniekiem.»

Par talkas aktivitātēm stāsta Latvijas Paraolimpiskās komitejas ģenerālsekretāre Liene Apine: «Latvijas Paraolimpiskā komiteja ik gadu mērķtiecīgi piedalās Lielās talkas aktivitātēs un arī šis gads nebūs izņēmums. Šogad komitejas darbinieki, sportisti, medaļnieki talkos kopā ar Valsts prezidentu Egilu Levitu un viņa kundzi, lai labiekārtotu Bišumuižu.»

Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme aicina: «Līdz šim šogad jau ir pieteiktas gandrīz 1 000 talkas vietu, kas apliecina, ka rūpes par dabu joprojām ir svarīgas lielai sabiedrības daļai. Atgādinām, ka labiekārtošanas talkām karte būs pieejama līdz pat Lielās talkas dienai. Šogad, pēc divu gadu pārtraukuma, mums ir iespēja organizēt arī publiskās talkas. Novēlu ikvienam talkotājam izjust labi padarīta darba sajūtu un novērtēt savu ieguldījumu tīrākas un sakoptākas Latvijas veidošanā. Celies, posies, iesaisties!»

Par saviem zaļajiem darbiem rakstiet uz talkas@talkas.lv un projects@talkas.lv vai dalieties ar tiem sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus: #LielāTalka2022 #Espiederunakotnei #parzaluLatviju

Uz tikšanos Lielajā talkā šo sestdien, 30.aprīlī!

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas