Estonia prāmja nogrimšanas jaunā informācija jāpārbauda, tā Igaunija

Estonia piemiņas vieta Tallinā

Zviedrijā jaunā dokumentālā filmā par traģisko Estonia prāmja nogrimšanu apgalvots, ka kuģa vrakā ir atrasts liels caurums. Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass (Jüri Ratas) aicinājis pārbaudīt šo informāciju, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Pirmdien, 28.septembrī, Zviedrijas televīzijā tiks rādīta pirmā sērija no jaunas daudzsēriju dokumentālās filmas par 1994.gadā, šajā dienā notikušo traģēdiju. Igauņu prāmis nogrima ceļā no Tallinas uz Stokholmu, bojā gāja 852 cilvēki no 17 valstīm, tostarp no Latvijas.

Filmas autoru komanda, ko vadījis publicists Henriks Evertsons (Henrik Evertsson) un kuģu avāriju pētnieks Linuss Andersons (Linus Andersson), apgalvo, ka kuģa vrakā, kas guļ Baltijas jūras dzelmē pie Somijas krastiem, ir atrasts četrus metrus garš un 1,2 metrus plats caurums. Bojājums, ko daļēji slēpjot jūras grunts, iespējams, tolaik licis prāmim nogrimt ātrāk.

Dokumentālajā filmā aptaujātie speciālisti sliecas secināt, ka caurums radies, kuģim saduroties ar lielu priekšmetu.

Premjerministrs aicina pārbaudīt informāciju

Igaunijas valdības vadītājs Jiri Ratass sociālo tīklu ierakstā saistībā ar Estonia nogrimšanas gadadienu norādījis, ka, viņaprāt, 1997.gadā pabeigta starptautiska izmeklēšana ir pārliecinoša tās secinājumos par traģēdijas cēloņiem. Ratass tomēr aicinājis pārbaudīt jaunās informācijas patiesumu un meklēt atbildes uz jautājumiem, ko tā liek uzdot, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas