Etiopija gatava noslēgt konvenciju ar Latviju par nodokļu dubultās uzlikšanas novēršanu

Etiopija ir paudusi gatavību drīzumā ar Latviju noslēgt konvenciju par nodokļu dubultās uzlikšanas un nemaksāšanas novēršanu, informē Ārlietu ministrijā.

No 21. līdz 24.janvārim Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks, politiskais direktors Jānis Mažeiks uzturējās darba vizītē Adisabebā, Etiopijā, lai piedalītos otrajās Latvijas-Etiopijas politiskajās konsultācijās, kā arī tiktos ar vairākiem Etiopijā un Āfrikas Savienībā (ĀS) akreditētiem vēstniekiem.

Ar Etiopijas Ārlietu ministrijas pastāvīgo sekretāri-vēstnieci Mahleti Hailu (Mahlet Hailu) Mažeiks apsprieda Latvijas-Etiopijas divpusējo attiecību stiprināšanu, pārrunāja sadarbības iespējas ekonomikā, īpaši IKT, mežniecības un pārtikas ražošanas jomā, un augstākajā izglītībā, kā arī savstarpējo atbalstu starptautiskajās organizācijās un Latvijas kandidatūru ANO Drošības padomes vēlēšanās, atzīmē Ārlietu ministrijā.

Tāpat tika pārrunātas aktualitātes miera un drošības jomā gan Āfrikas raga un Sāhila, gan Baltijas jūras reģionā. Etiopija aicināja Latviju stiprināt klātbūtni Āfrikā un atvērt vēstniecību kādā no lejpus Sahāras valstīm. Tika uzsvērtas Etiopijas priekšrocības šajā kontekstā, jo Adisabeba ir ĀS galvenā mītnes vieta, kurā ir Āfrikā lielākais vēstniecību skaits, tai skaitā 22 Eiropas Savienības (ES) valstu vēstniecības.

Vizītes laikā Mažeiks tikās arī ar ES delegāciju vadītājiem Etiopijā un ĀS, kā arī piedalījās vairākās ES valstu vēstnieku sanāksmēs. Mažeiks tikās ar Etiopijā akreditētajiem Angolas, Libērijas, Nigērijas, Ruandas, Senegālas, Sudānas un Ugandas vēstniekiem un pilnvarotajiem lietvežiem, lai pārrunātu divpusējās aktualitātes, sadarbību starptautiskajās organizācijās un gatavošanos ĀS samitam 2020.gada februāra sākumā, ES-ĀS ārlietu ministru sanāksmei 2020.gada martā un ES-ĀS samitam 2020.gada rudenī.

Pirmās politiskās konsultācijas Etiopijā norisinājās 2017.gada aprīlī, kurās piedalījās Latvijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs un Etiopijas Ārlietu ministrijas valsts ministre Hiruta Zemene (Hirut Zemene).

Latvijas un Etiopijas diplomātiskās attiecības nodibinātas 2008.gada 11.martā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas