Etiopijas aviokatastrofā vaino lidmašīnas kontrolierīču kļūmes

Izmeklētāji, kuri cenšas noskaidrot martā Etiopijā notikušās aviokatastrofas cēloni, sākotnējā atzinumā norādījuši, ka avārijā ar 157 cilvēku upuriem sava loma bijusi lidmašīnas sensoru nolasījumu kļūdām un automātiskām komandām, kas spiedušas uz leju lidmašīnas priekšgalu.

Kā vēsta kanādiešu-britu ziņu aģentūra Reuters, ceturtdien, 4.aprīlī, sākotnējo atzinumu par 10.marta traģisko avāriju publicējis Etiopijas Civilās aizsardzības pārvaldes Negadījumu novēršanas un izmeklēšanas birojs.

Tas atklājis, ka lidsabiedrības Ethiopian Airlines reisa Nr. 302 liktenīgajās, pēdējās minūtēs lidmašīnas kapteinis trīs reizes izsaucies: «Celt uz augšu». Komandas apstiprinājis otrais pilots, taču abiem kopīgām pūlēm nav izdevies pacelt lidmašīnas priekšgalu un tā vairākas reizes pikējusi līdz avarējusi, ar priekšgalu ietriecoties dziļi zemē.

Avārija ar lidaparātu Boeing 787 Max notika skaidros laikapstākļos, reisā no Etiopijas galvaspilsētas Adisabebas uz Nairobi, Kenijā.

Pēc Etiopijas aviokatastrofas daudzās valstīs liegts izmantot minētā modeļa pasažieru lidmašīnas, jo piecus mēnešus iepriekš šī paša modeļa lidaparāts traģiski avarēja Indonēzijā, laupot 189 cilvēku dzīvības.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas