bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 18.02.2020 | Vārda dienas: Kintija, Kora

Euro-2012: Ukraina pagaidām mīnusos

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ukrainas uzņēmēji, kuri bija cerējuši uz neredzēti lielu peļņu līdzās Eiropas futbola čempionāta norisei, ir vīlušies. Ārzemju līdzjutēju nebija daudz un naudu viņi bija tērējuši nelabprāt. Vai organizētājiem atmaksāsies ilglaicīgas investīcijas?

Šīm 2012.gada trīs jūnija nedēļām Ukraina bija gatavojusies piecus gadus. Tika būvēti jauni stadioni, lidostas, viesnīcas, ceļi. Saskaņā ar oficiāliem datiem, valsts čempionāta organizēšanai iztērējusi vairāk nekā četrus miljardus eiro (2,18 miljardus latu). Lielākā daļa šo līdzekļu (500 miljoni eiro jeb 351,4 miljoni latu) tika iztērēti Kijevas centrā esošā stadiona Olimpijskij rekonstrukcijai, kur svētdien, 1.jūlijā, notika turnīra finālā spēle, raksta Deutsche Welle.

Doņeckas budžets kopumā ir nopelnījis apmēram 30 miljonus eiro (21 miljonu latu), norādīja pilsētas mērs Aleksandrs Lukjaņenko. Pirms gada viņš bija ziņojis, ka, gatavojoties čempionātam, pilsēta ir iztērējusi 1,8 miljardus ASV dolāru (aptuveni miljardu latu). Lukjaņenko atzīst, ka apmēram puse no šīs summas ir privāto investoru nauda.

Neraugoties uz to, ka Ļvova Ukrainas rietumos ir rīkojusi par divām spēlēm mazāk, tā ir nopelnījusi vairāk. Čempionāta organizētāji Ļvovā apgalvo, ka pilsētas kase tika papildināta par 50 miljoniem eiro (34,14 miljoniem latu). Savukārt, gatavojoties čempionātam, bija iztērēts apmēram 1,2 miljardi eiro (843 miljoni latu). Tādējādi sanāk, ka izmaksas Euro-2012 organizēšanai Doņeckā un Ļvovā vairākas reizes pārsniedz ienākumus. Līdzīga situācija ir vērojama arī citās pilsētās, kur notika spēles, – Harkovā un Kijevā.

Nacionālo komandu atbalstītāju skaits no Eiropas ir izrādījies krietni mazāks nekā bija gaidāms. Saskaņā ar pirmajām aplēsēm, turnīra laikā Ukrainu apmeklēja vairāk nekā miljons tūristu. Vislielāko peļņu tūristi ir atnesuši fanu zonu organizētājiem, kā arī centrā izvietoto bāru un viesnīcu īpašniekiem. Kijevas varas pārstāvji lēš, ka divu nedēļu laikā tika izdzerti 200 000 litri alus.

Saskaņā ar vienu no veiktajiem pētījumiem, katrs trešais ārvalstu tūrists uzturam Kijevā tērējis apmēram 30 eiro (21 latu diennakts laikā), dodot priekšroku lētajam alum un cīsiņiem, nevis dārgiem restorāniem.

Nepietiekami daudz no Euro-2012 rīkošanas bija ieguvušas arī Ukrainas viesnīcas. Pēc kritisko publikāciju viļņa Eiropas medijos un kritikas no UEFA puses, cenas par viesnīcām pirms čempionāta tika samazinātas. No tā ieguva tie, kas atlika numuriņa rezervēšanu līdz pēdējam brīdim. Taču kopējais tūristu skaits izrādījās mazāks par gaidāmo, un daudzi numuriņi palika tukši pat spēļu dienās.

Tomēr runāt par gala ekonomisko efektu no futbola čempionāta būtu pāragri, uzskata analītiķi. Pēc viņu domām, līdzekļi, kas tika ieguldīti jaunas infrastruktūras būvniecībā nevar tikt atgūti ātri – tās ir ilgtermiņa investīcijas.

Visdārgākais Ukrainas stadions Olimpijskij Kijevā, piemēram, drīzumā gūs peļņu ne tikai no futbola. Jau tuvākajās nedēļas to sāks izīrēt lielu zvaigžņu koncertiem. Jūlija beigās šajā stadionā uzstāsies grupa Red Hot Chili Peppers, bet augusta sākumā tur tiek plānots Madonnas koncerts.

Ref: 104.104.103.2095


Pievienot komentāru

VNĪ: iepirkumā Jaunā Rīgas teātra pārbūvei iesniegti četri piedāvājumi

Piedāvājumus Jaunā Rīgas teātra pārbūvei iesnieguši būvuzņēmēji – AS LNK Industries, SIA Ostas celtnieks, piegādātāju apvienība 3A un SBSC.

Mudina palielināt Latvijas nodokļu slogu no 31,4% līdz 35% no IKP

Pēc FDP vērtējuma 2018.gada nodokļu reformas rezultātā budžetā netika iekasēti 245 miljoni eiro 2018.gadā un gandrīz 400 miljoni eiro 2019.gadā, kas ir attiecīgi 0,8% un 1,3% no iekšzemes kopprodukta.

Pētījums: Mirstība no koronavīrusa Ķīnā ir 2,3%; visvairāk upuru senioru vidū

Ķīna apjomīgā pētījumā par pašreizējo jaunā koronavīrusa uzliesmojumu valstī secinājusi, ka vidējais mirstības īpatsvars inficēšanās gadījumu vidū ir 2,3%, tā raksta britu raidsabiedrība BBC.

Eiropas akciju cenas pieaug, investoriem izvērtējot koronavīrusa sekas

Akciju cenas Eiropā pirmdien, 17.februārī, pieaugušas, kamēr investori izvērtēja jaunā koronavīrusa Covid-19 sekas ekonomikā.

Izsolē pārdots Annai Emīlijai Maliginai un Dzīvokļi.lv piederošs kopīpašums Jūrmalā

Izsolē nosolītā cena ir 338 600 eiro. Īpašuma novērtējums un izsoles sākumcena bija 173 600 eiro. Izsoles solis bija 3 000 eiro. Izsoles sākumcena nav apliekama ar pievienotās vērtības nodokli.

JV: Valstiski domājošām partijām jāapvieno spēki uz Rīgas pašvaldības vēlēšanām

Partijas Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs, komentējot gaidāmās vēlēšanas, skaidro, ka Saeima lēmumu par Rīgas domes atlaišanu ir pieņēmusi, norādot, ka laiks līdz vēlēšanām būs ļoti īss.

Deputāti vēl nebalso par OIK galaziņojumu, aizrunājoties par tā sagatavošanu

Nolemts trešdien, 19.februārī, rīkot sēdi, kurā tiks turpināts spriest par iespēju apstiprināt galaziņojumu. Pirms tam otrdien, 18.februārī, notiks komisijas tehniskā sēde, kurā plānots pārrunāt deputātu iesniegtos papildinājumus.

Pēc tikšanās ar iesaistītajām institūcijām Levits vēl nenāk klajā ar tiešu rīcības plānu Misānes jautājumā

Valsts prezidents atklāja, ka tikšanās laikā pārrunātas dažādas iespējas, ko katra no iesaistītajām pusēm vēl var darīt, taču viņš neieskicēja precīzus nākotnes plānus, vien norādīja, ka izskatītas ir vairākas iespējas.

Gumijas stiepšana. Lemberga tiesas sēdēm 11 gadu «jubileja»

Gumijas stiepšana ir process, kas it kā notiek, taču nevienam labumu nedod, izņemot pašu staipītāju. Ar šādu alegorisku apzīmējumu varētu raksturot Aivara Lemberga tiesas sēdes, kas norit jau 11 gadus.  

Konkursā par kultūrvēsturiska būvmantojuma saglabāšanu saņemts 101 projekta pieteikums

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija līdz  24.aprīlim izvērtēs konkursam iesniegtos projektus, pieņemot lēmumu par finansējuma piešķiršanu.

Purgaile: Latvija ir pelnījusi netikt iekļautai «pelēkajā sarakstā»

Kā uzsvēra Purgaile, «Latvija ir pelnījusi  tur  «pelēkajā sarakstā» nebūt.» Tajā pašā laikā viņa arī norādīja, ka Latvijai vēl ir daudz darāmā, lai efektīvi cīnītos pret naudas atmazgāšanu vai terorisma finansēšanu.

Nav savākti nepieciešamie paraksti referenduma ierosināšanai par pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumu

Nav izdevies savākt nepieciešamo parakstu skaitu referenduma ierosināšanai par Saeimā pieņemtajām izmaiņām pašvaldību ārkārtas vēlēšanu regulējumā.

Arī šajā nedēļā ziema nav gaidāma, būs bieži nokrišņi un spēcīgas vēja brāzmas

Gaidāms, ka vairākās novērojumu stacijās tiks uzstādīti jauni 17.02. gaisa temperatūras rekordi, kā arī ir iespējams tiks pārspēts arī līdzšinējais visas Latvijas 17.02. maksimālās gaisa temperatūras rekords +8,9 grādi.

Parakstīts 1,4 miljonu eiro vērts līgums par Latvijas paviljona būvniecību Expo 2020

Parakstīts 1,4 miljonu eiro vērts līgums par Latvijas paviljona būvniecību izstādē Expo 2020, kas norisināsies Dubaijā.

Levits ar atbildīgo institūciju vadītājiem lems par turpmāko rīcību Misānes lietā

Valsts prezidents Egils Levits pirmdien, 17.februārī, plkst. 9.00 Rīgas pilī sasaucis atbildīgo iestāžu vadītāju sapulci, lai vienotos par turpmāko rīcību Dānijā apcietinātās Kristīnes Misānes lietā.

Nedēļa Lietuvā: Sejas masku deficīts. Pārbaudes par koronavīrusu. 160 000 eiro valsts popularizēšanas stratēģijai

Aizvadītajā nedēļā Lietuvā izteikts aicinājums pārbaudīt, vai tie, kuri valstī ieceļojuši pa sauszemi, nav inficējušies ar koronavīrusu. Atklājies, ka iespējas tikt pie sejas maskām ir apgrūtinātas ar iedzīvotājiem, gan uzņēmējiem.

Dānija grasās izdot Latvijas pilsoni Misāni Dienvidāfrikai

Dānijas tiesa piektdien, 14.februārī, lēmusi neatbrīvot apcietinājumā esošo Latvijas pilsoni Kristīni Misāni, kura Dienvidāfrikas Republikā tiek vainota sava bērna nolaupīšanā.

Norāda uz nevienlīdzīgu konkurenci privātā un publiskā sektora kultūras pasākumu rīkotāju vidū

Kultūras pasākumu rīkošanas nozarē nepastāv pilnībā vienlīdzīgi konkurences nosacījumi starp privātā un publiskā sektora tirgus dalībniekiem, secinājusi Konkurences padome.

Šķīdoņa dēļ masas ierobežojumi ieviesti uz 76 grants ceļu posmiem

Patlaban jau 76 valsts grants ceļu posmos ir ieviesti īslaicīgi masas ierobežojumi – liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par desmit tonnām.

Eurostat: Latvijā ceturtajā ceturksnī bijusi vājāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Latvijā pērn ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada bijis mazāks iekšzemes kopprodukta pieaugums nekā Eiropas Savienībā vidēji.

Ķīnā ar koronavīrusu inficējušies 1 700 mediķi, no tiem seši miruši

Ķīnā mirušo skaits jaunā koronavīrusa Covid-19 uzliesmojumā ir pieaudzis līdz 1 483 pēc 116 jaunu nāves gadījumu reģistrēšanas uzliesmojuma epicentrā Hubei provincē.

Kariņš uzdod Nemiro nekavējoties sākt darbu pie valdības noteikumu izstrādes OIK efektīvākai pārraudzībai

Valdības deklarācijā noteikts, ka OIK jālikvidē ievērojot tiesiskuma principus un nepieļaujot šo maksājumu veikšanu no citiem finanšu avotiem, bet gan veicot to valsts budžetam un iedzīvotājiem ekonomiski un finansiāli izdevīgākajā veidā.

Latvijas tūristu mītnēs apkalpoto viesu skaits pieaudzis par 1,6%

Latvijas tūristu mītnēs pērn apkalpoti 2,85 milj. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 1,6% vairāk nekā 2018.gadā.

Orlen Lietuva vedīs pirmo kravu pa pērn atjaunoto Mažeiķu–Reņģes dzelzceļa posmu

Polijas naftas koncerna PKN Orlen Lietuvas meitassabiedrība Orlen Lietuva vedīs savu pirmo kravu pa pērn atjaunoto dzelzceļa posmu Mažeiķi-Reņģe.

Apstiprināts risinājums Rail Baltica reģionālo vilcienu uzņemšanai Rīgas Centrālajā dzelzceļa stacijā

Līdz šim paredzēto divu sliežu ceļu vietā projektētāji ir raduši risinājumu četru Eiropas platuma sliežu ceļu integrēšanai stacijas projektā, nodrošinot arī starppilsētu un piepilsētas vilcienu apkalpošanu.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!