Eurostat: Latvijā janvārī-maijā bijis viens no mazākajiem eksporta kritumiem ES

Latvijā šogad janvārī–maijā salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp ES valstīm bijis viens no mazākajiem eksporta kritumiem, liecina ceturtdien publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat dati.

Janvārī–maijā salīdzinājumā ar 2019.gada pirmajiem pieciem mēnešiem eksporta apmērs Latvijā sarucis par 5%. Mazāks kritums nekā Latvijā bijis tikai Dānijā, kur eksporta apmērs samazinājies par 4%.

Kritums šajā periodā reģistrēts visās ES dalībvalstīs, izņemot  Īrijā, kur eksporta apmērs pieaudzis par 3%.

Straujākais eksporta apjoms samazinājums janvārī–maijā bijis Luksemburgā (–31%),  Francijā (–22%),  Slovākijā (–20%), Rumānijā (–19%), Portugālē, Somijā un Spānijā (visās valstīs –18%), Itālijā (–16%), Čehijā un Kiprā (abās valstīs –15%),   Igaunijā eksporta apjoms sarucis par 10%, bet Lietuvā – par 9%.

Lasiet arī: Eksportējošo uzņēmumu strādājošo algu subsidēšanai valsts plāno atvēlēt 51 miljonu

Importa apmērs janvārī–maijā salīdzinājumā ar 2019.gada attiecīgo laika periodu sarucis visās ES dalībvalstīs, bet straujākais kritums bijis Luksemburgā (–28%), Maltā (–27%),  Francijā, Portugālē un Spānijā (visās valstīs –19%), Itālijā (–18%), Grieķijā  un Slovākijā (abās valstīs –17%) un Lietuvā (–15%),  Latvijā bijis kritums par par 13%, bet Igaunijā – par 12%.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas