Eurostat: Latvija janvārī starp sešām ES valstīm ar gada deflāciju

Patēriņa cenas Latvijā janvārī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn samazinājušās par 0,5%, tai esot starp sešām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, kurās šajā periodā reģistrēta gada deflācija, liecina otrdien publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Gada deflācija vēl fiksēta Grieķijā (–2,4%), Slovēnijā (–0,9%), Kiprā (–0,8%), Bulgārijā (–0,4%) un Īrijā (–0,1%), bet Horvātijā patēriņa cenas gada griezumā saglabājušās nemainīgas.

Tikmēr augstākā gada inflācija janvārī reģistrēta Polijā (3,6%), Ungārijā (2,9%), Čehijā (2,2%), Rumānijā (2%) un Zviedrijā (1,9%), bet zemākā tā bijusi Lietuvā, Maltā un Portugālē (visās valstīs 0,2%), kā arī Igaunijā (0,3%).

ES vidēji gada inflācija janvārī bijusi 1,2%, bet eirozonā tā veidojusi 0,9%.

Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi – decembri – patēriņa cenas ES pieaugušas par 0,3%, bet eirozonā – par 0,2%.

Latvijā salīdzinājumā ar decembri patēriņa cenas janvārī pieaugušas par 0,4%, bet Lietuvā un Igaunijā – par 0,5%. Vislielākā mēneša inflācija bijusi Vācijā (1,4%), bet augstākā mēneša deflācija fiksēta Maltā un Grieķijā (abās valstīs –1,3%).

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas