Eurostat: Latvijā lielākie izdevumi aizsardzībai no IKP Eiropas Savienībā

Latvijā tēriņi aizsardzībai veido 2,1% no iekšzemes kopprodukta (IKP), līdz ar to Latvijā šis rādītājs ir lielākais no visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, liecina 2.martā publiskotie ES statistikas departamenta Eurostat jaunākie dati.

Dati apkopoti par 2018.gadu. Latvijai seko Igaunija un Grieķija (abās valstīs 2% no IKP), Kipra un Lielbritānija, kas aplūkotajā laika posmā vēl bija bloka dalībniece (abās valstīs 1,9%), un Francija (1,8%).

Lietuvā aizsardzības finansējums sasniedz 1,7% no IKP, tādējādi Baltijas valstīs šie rādītāji ir lielāki nekā  ES vidēji.

Savukārt mazākais šī finansējuma apjoms fiksēts Īrijā (0,3% no IKP), Luksemburgā un Maltā (abās valstīs 0,5%), kā arī Austrijā (0,6%).

ES vidēji valdību izdevumi aizsardzībai 2018.gadā bija 1,3% no IKP. Tikmēr Baltijas valstu tēriņi aizsardzībai attiecībā pret kopējo izdevumu apjomu arī ir lielāki nekā ES vidēji.

  Latvijā šie izdevumi veido 5,5% no kopējiem valsts tēriņiem, Lietuvā – 5,1%, bet Igaunijā – 5,2%.

Lasiet arī: Eurostat: Latvijā ceturtajā ceturksnī bijusi vājāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Aiz Baltijas valstīm seko Rumānija (4,8% no kopējiem valsts izdevumiem), Lielbritānija (4,6%), kā arī Kipra un Grieķija (abās valstīs 4,3%), bet zemākais apjoms bijis Luksemburgā (1,1%) un Īrijā (1,2%).

ES vidēji valdību izdevumi aizsardzībai attiecībā pret kopējo izdevumu apjomu 2018.gadā bija 2,9%.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas