Eurostat: Latvijā novembrī ražotājcenām straujāks kāpums nekā ES vidēji

Latvijas rūpniecībā pērn novembrī salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo mēnesi ražotājcenas augušas par 6,9%, kas ir straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina ES statistikas pārvaldes Eurostat piektdien, 4.janvārī, publicētie dati.

Ražotājcenas novembrī salīdzinājumā ar 2017.gada vienpadsmito mēnesi pieaugušas visās ES dalībvalstīs, izņemot Īrijā, kur fiksēts 0,6% kritums.

Tikmēr straujākais kāpums bijis Beļģijā (+9,3%), Dānijā (+9,2%) un Igaunijā (+8,6%). Lietuvā ražotājcenas šajā periodā palielinājušās par 3,4%.

Vienlaikus ES dalībvalstīs vidēji ražotājcenas novembrī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada pieaugušas par 4,3%, bet eirozonā kāpums bijis 4% apmērā.

Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi – oktobri – ražotājcenas ES vidēji sarukušas par 0,4%, bet eirozonā – par 0,3%.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi ražotājcenas novembrī samazinājušās 16 ES dalībvalstīs, pieaugušas deviņās valstīs, bet Īrijā, Maltā un Slovēnijā tās saglabājās nemainīgas.

Straujākais kritums bijis Grieķijā (–2,7%), Nīderlandē (–1,4%), Lietuvā un Lielbritānijā (abās valstīs –1,3%).

Toties straujākais pieaugums fiksēts Igaunijā (+1,7%), Dānijā (+1,2%) un Zviedrijā (+0,8%). Latvijā ražotājcenas pieaugušas par 0,3%.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas