Nodarbinātības kāpums Latvijā ceturtajā ceturksnī krietni mazāks nekā ES vidēji

Nodarbināto cilvēku skaits Latvijā pērn ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada pieaudzis par 0,5%, tādējādi reģistrēts krietni mazāks kāpums nekā ES un eirozonā vidēji, liecina ES statistikas biroja Eurostat publiskotie dati par 27 bloka dalībvalstīm.

Straujākais kāpums bijis Maltā (+5,3%), Īrijā (+3,4%), Kiprā (+3%), Spānijā (+2%), Horvātijā (+1,9%), Slovēnijā (+1,8%), Nīderlandē (+1,7%), kā arī Beļģijā un Igaunijā (abās valstīs +1,6%). Lietuvā, tāpat kā Latvijā, Polijā un Zviedrijā nodarbināto cilvēku skaits pieaudzis par 0,5%.

Nodarbinātības kāpums ceturtajā ceturksnī gada griezumā reģistrēts visās ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati, izņemot Čehijā, kur nodarbinātība saglabājusies nemainīga.

ES nodarbinātība ceturtajā ceturksnī bija par 1% lielāka nekā pirms gada, bet eirozonā – par 1,1%. Savukārt salīdzinājumā trešo ceturto ceturksni šis rādītājs gan ES, gan eirozonā pieaudzis par 0,3%.

Lasiet arī: Pērn Latvijā bija nodarbināti 65% iedzīvotāju

Ceturkšņa laikā nodarbināto personu skaits samazinājies vien Itālijā (–0,1%), Čehijā (–0,3%) un Polijā (–0,4%).

Savukārt straujākais pieaugums ceturkšņa salīdzinājumā bijis Maltā (+1,6%), Īrijā un Igaunijā (abās valstīs +1,3%), kā arī Lietuvā (+1,1%). Latvijā nodarbināto personu skaits palielinājies par 0,3%.

Dati nav pieejami par Luksemburgu.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas