EY: Rīga ir 37.investīcijām pievilcīgākā pilsēta Eiropā

Šogad Rīga ierindojas 37. vietā Eiropā kā investīcijām pievilcīgākā pilsēta nākamo trīs gadu laikā. Rīga šo vietu dala ar Ženēvu un Turīnu, bet apsteidz, piemēram, tādas pazīstamas pilsētas kā Glāzgova, Valensija un Štutgarte, atklāj Jaunākais EY (agrāk Ernst & Young) investīciju pievilcības pētījums EY Attractiveness Survey Europe, kas analizē investīciju datus un apkopo investoru viedokļus.

Viļņa ir ierindojusies 32. vietā, bet Tallina pirmo četrdesmit pilsētu lokā nav minēta.

Investīcijām pievilcīgākās pilsētas Eiropā šogad ir Londona, Parīze un Frankfurte, kas pirmajā pieciniekā bija arī pērn. No Eiropas Ziemeļvalstu reģiona visaugstāk novērtēta ir Stokholma 12.vietā un Kopenhāgena 14.vietā. No Centrāleiropas valstīm augstāk novērtēta ir Varšava 16.vietā un Prāga 20.vietā. Jāatzīmē arī ka Maskava nav minēta starp 40 investīcijām pievilcīgākajām Eiropas pilsētām.

«Šis noteikti jāvērtē kā labs rezultāts – Eiropā ir daudz ekonomiski spēcīgu pilsētu un redzam, ka Rīga ir pamanīta un veiksmīgi konkurē vidēji lielo pilsētu lokā. Mūsu reģionā Rīga un Latvija nav sevišķi liels tirgus pats par sevi, kā, piemēram, Varšava un Polija, taču Rīgas pievilcību stiprina citi faktori – augsts tehnoloģiju attīstības līmenis un spēcīga tiešsaistes ekonomika, zinoši cilvēki, dinamiska kultūras un sociālā vide un, kas īpašu svarīgi – ērta savienojamība ar citām reģiona valstīm un pārējo Eiropu. Šobrīd savienojamība balstās galvenokārt uz avio transportu, taču nākotnē to uzlabos arī Rail Baltica,» saka EY partneris Baltijas valstīs Guntars Krols.

«Rīgas pievilcību investīcijām nākotnē var apdraudēt virkne faktoru, piemēram, ģeopolitiskā situācija, inflācija un dzīves dārdzība, nestabila politiskā vide nacionālā līmenī, nodokļu politikas mainība un iedzīvotāju skaita samazināšanās. Tomēr jāņem vērā, ka daļa šo negatīvo faktoru nav unikāli – gan ģeopolitiskais saspīlējums, gan inflācija ietekmē investīciju klimatu visā reģionā un pat Eiropā kopumā,» turpina Krols.

EY Attractiveness Survey Europe pētījums tiek veikts ik gadu, apkopojot gan investīciju projektu kvantitatīvos datus, monitorējot vairāk nekā 10 000 ziņu avotus, gan aptaujājot 501 starptautisku investīciju lēmumu pieņēmēju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas